17:03 19.11.2020

Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики

2 хв читати
Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики

Борги вугільних підприємств, нагромаджені ними до моменту відкриття ринку електроенергії, підлягають списанню, вважає заступник міністра енергетики Олександр Зорін.

"Борги вугільних підприємств за електроенергію - безнадійні. Ми розуміємо, що такі заборгованості ці підприємства не здатні погасити, рано чи пізно їх доведеться реструктуризувати, списати", - сказав Зорін у коментарі інтернет-порталу "Енергореформа".

За його словами, Міністерство енергетики чудово обізнане про випадки відключення шахт від постачань електрики через борги і вважає це великою проблемою.

Водночас він зазначив, що підприємствам об'єктивно бракує коштів і на поточні розрахунки за електроенергію, і на погашення нагромаджених раніше боргів зі штрафами та нарахованою на них пенею.

"Для поточних платежів ще вистачало, але кошти відводять обсяги минулих боргів, які мають погашатися відповідно до графіків. Тому що платимо не поточний платіж, а штрафи і пеню, що нараховується на прострочення платежу. Такі борги зростають, як снігова куля. Ми ніяк не можемо вийти з цієї безвиході", - зазначив заступник міністра.

При цьому Зорін уточнив, що постачальники та оператори систем розподілу, перед якими нагромаджені заборгованості, мають отримати певну компенсацію під час їх списання.

"Списувати - не означає просто всім усе пробачити. Певну компенсацію необхідно прописати в законі", - сказав він.

Він звернув увагу на те, що всі ці питання комплексно вирішуватимуться в рамках трансформації вугільної галузі, презентацію концепції якої готує Міненергетики.

Як повідомлялося, проект концепції трансформації вугільної галузі передбачає розподіл шахт на три групи: перша - шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і які є його ресурсною базою, друга - шахти подвійного призначення, що видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії, а третя - шахти, що підлягають приватизації не лише як вуглевидобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДМЗ Ярославського відновив виробництво теплоізолюючих сумішей

Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом України в IV кв.-2021 на 1,9 млрд грн

Київ залучить EUR30 млн кредиту від ЄІБ для модернізації вуличного освітлення

Уряд Франції виділить по EUR70 млн на модернізацію водопостачання в Києві та Луганській області

Франція профінансує 85% суми контракту на EUR300 млн на постачання ДСНС пожежних автопідйомників

Аеропорт "Київ" може у 2023 р. закритися на 8-9 міс. на реконструкцію

Більше ніж половина експертів допускають можливість рецесії в Україні - опитування Фонду "Демініціативи"

"Укравтодор" планує за 2 роки відновити всю трасу від Сміли до Київської області

Кабмін пропонує обмежувати право виїжджати за кордон керівнику компанії з податковим боргом понад 1 млн грн - ресурсний законопроект

Міненерго заявляє про повне погашення боргів із зарплати за 2021 рік перед шахтарями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА