Інтерфакс-Україна
17:03 19.11.2020

Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики

2 хв читати
Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики

Борги вугільних підприємств, нагромаджені ними до моменту відкриття ринку електроенергії, підлягають списанню, вважає заступник міністра енергетики Олександр Зорін.

"Борги вугільних підприємств за електроенергію - безнадійні. Ми розуміємо, що такі заборгованості ці підприємства не здатні погасити, рано чи пізно їх доведеться реструктуризувати, списати", - сказав Зорін у коментарі інтернет-порталу "Енергореформа".

За його словами, Міністерство енергетики чудово обізнане про випадки відключення шахт від постачань електрики через борги і вважає це великою проблемою.

Водночас він зазначив, що підприємствам об'єктивно бракує коштів і на поточні розрахунки за електроенергію, і на погашення нагромаджених раніше боргів зі штрафами та нарахованою на них пенею.

"Для поточних платежів ще вистачало, але кошти відводять обсяги минулих боргів, які мають погашатися відповідно до графіків. Тому що платимо не поточний платіж, а штрафи і пеню, що нараховується на прострочення платежу. Такі борги зростають, як снігова куля. Ми ніяк не можемо вийти з цієї безвиході", - зазначив заступник міністра.

При цьому Зорін уточнив, що постачальники та оператори систем розподілу, перед якими нагромаджені заборгованості, мають отримати певну компенсацію під час їх списання.

"Списувати - не означає просто всім усе пробачити. Певну компенсацію необхідно прописати в законі", - сказав він.

Він звернув увагу на те, що всі ці питання комплексно вирішуватимуться в рамках трансформації вугільної галузі, презентацію концепції якої готує Міненергетики.

Як повідомлялося, проект концепції трансформації вугільної галузі передбачає розподіл шахт на три групи: перша - шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і які є його ресурсною базою, друга - шахти подвійного призначення, що видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії, а третя - шахти, що підлягають приватизації не лише як вуглевидобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індекс українських акцій у Варшаві підскочив на 11,4% напередодні зустрічі у Лондоні щодо умов можливої угоди з РФ

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Закупівлі ЗСУ з держбюджету в березні зросли до 89,4 млрд грн, виплати військовим - до 92 млрд грн - Мінфін

Нацбанк України погодив продаж Ідея Банку Тігіпку

Зростання економіки в Україні в І кв.-2025 склало 1,1% - ІЕД

"Укрнафта" приєдналася до Глобального договору ООН

Майже 70 енергокомпаній в Україні отримали допомогу з Фонду підтримки енергетики обсягом EUR1,2 млрд – Міненерго

"Укрнафта" готова подати в суд за відхилення на конкурсі її пропозиції з будівництва майже 70 МВт потужності – голова комісії

МВФ погіршив прогноз зростання світового ВВП у 2025р до 2,8%, для України підтвердив 2%

Чисті валютні інтервенції НБУ за минулий тиждень впали на 43,2%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА