17:03 19.11.2020

Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики

2 хв читати
Безнадійні борги шахт за електроенергію необхідно списати - заступник міністра енергетики

Борги вугільних підприємств, нагромаджені ними до моменту відкриття ринку електроенергії, підлягають списанню, вважає заступник міністра енергетики Олександр Зорін.

"Борги вугільних підприємств за електроенергію - безнадійні. Ми розуміємо, що такі заборгованості ці підприємства не здатні погасити, рано чи пізно їх доведеться реструктуризувати, списати", - сказав Зорін у коментарі інтернет-порталу "Енергореформа".

За його словами, Міністерство енергетики чудово обізнане про випадки відключення шахт від постачань електрики через борги і вважає це великою проблемою.

Водночас він зазначив, що підприємствам об'єктивно бракує коштів і на поточні розрахунки за електроенергію, і на погашення нагромаджених раніше боргів зі штрафами та нарахованою на них пенею.

"Для поточних платежів ще вистачало, але кошти відводять обсяги минулих боргів, які мають погашатися відповідно до графіків. Тому що платимо не поточний платіж, а штрафи і пеню, що нараховується на прострочення платежу. Такі борги зростають, як снігова куля. Ми ніяк не можемо вийти з цієї безвиході", - зазначив заступник міністра.

При цьому Зорін уточнив, що постачальники та оператори систем розподілу, перед якими нагромаджені заборгованості, мають отримати певну компенсацію під час їх списання.

"Списувати - не означає просто всім усе пробачити. Певну компенсацію необхідно прописати в законі", - сказав він.

Він звернув увагу на те, що всі ці питання комплексно вирішуватимуться в рамках трансформації вугільної галузі, презентацію концепції якої готує Міненергетики.

Як повідомлялося, проект концепції трансформації вугільної галузі передбачає розподіл шахт на три групи: перша - шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і які є його ресурсною базою, друга - шахти подвійного призначення, що видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії, а третя - шахти, що підлягають приватизації не лише як вуглевидобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Fitch зберегло рейтинг "ДТЕК ВДЕ" "B-" у списку на перегляд для можливого зниження

ВС переніс на 16 грудня перегляд рішення щодо виплати ПриватБанком А-Банку 364 млн грн

Держказначейство відклало оплату 3 млрд грн захищених видатків держбюджету - екс-заступник міністра економіки

Європейське Енергоспівтовариство закликає відновити незалежність українського енергорегулятора - звіт

Падіння промвиробництва в Україні у жовтні-2020 прискорилося до 5%, але з ефектом календарних днів спад сповільнився до 3,9% - Держстат

Ситуація на ринку зерна з виконанням форвардних контрактів складна і досі критична - УЗА

На ринку офісів Києва наприкінці 2020-2021 років очікується вихід 15 бізнес-центрів із майже 400 тис. кв. м - NAI Ukraine

Понад 30% всіх медикаментів замовляють жителі сіл та селищ міського типу - "Нова пошта"

Україна піднялася на 20 позицій за якістю доріг у міжнародному рейтингу The Legatum Prosperity Index

Прибуток банківської системи України у жовтні скоротився в 1,6 раза - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА