18:08 23.11.2020

Європейське Енергоспівтовариство закликає відновити незалежність українського енергорегулятора - звіт

2 хв читати
Європейське Енергоспівтовариство закликає відновити незалежність українського енергорегулятора - звіт

Європейське Енергетичне співтовариство (ЄЕС) наполягає на забезпеченні незалежності Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Поточна ситуація, коли НКРЕКП діє як "центральний виконавчий орган", - тимчасове рішення, призначене для виконання постанови Конституційного Суду, і є неконституційним, це явне порушення acquis (право ЄС)", - ідеться в щорічному звіті Енергоспівтовариства з імплементації вимог права Євросоюзу, розміщеному на його сайті в понеділок.

Згідно з повідомленням, Енергоспівтовариство вважає, що необхідно якомога швидше внести конституційні поправки і відновити незалежність регулятора.

При цьому занепокоєння ЄЕС викликав нещодавній розпуск стратегічного департаменту НКРЕКП.

Водночас ЄЕС зазначило, що незважаючи на ці проблеми, український енергорегулятор продовжує використовувати свій досвід для впровадження стійких ринкових реформ.

Як позитивну подію у звіті названо "скасування вимоги публікувати рішення НКРЕКП в Офіційному віснику як попередню умову для набуття ними чинності".

Водночас у звіті зазначено, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) - один із найактивніших органів щодо забезпечення дотримання закону про конкуренцію в Енергетичному співтоваристві, зосереджений переважно на розслідуванні зловживань домінувальним становищем на ринках електроенергії та газу, а також розслідує антиконкурентні угоди.

"АМКУ активно співпрацює із Секретаріатом щодо розслідування ймовірних зловживань домінувальним становищем", - ідеться у звіті.

Як повідомлялося, на початку 2020 року директор секретаріату ЕС Януш Копач (Janez Kopač) заявив, що поправки до закону про НКРЕКП наприкінці 2019 року були необхідні для продовження роботи комісії та погоджені з Енергоспівтовариством (ЄЕС), але тепер ЄЕС очікує нових законодавчих змін для забезпечення реальної незалежності регулятора.

"Наразі необхідна поправка до Конституції і зміна або адаптація цього закону для по-справжньому незалежного регулятора", - зазначив Копач

У червні 2019 року Конституційний Суд України визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКП, дозволив виправити його до 2020 року. Невиконання рішення КС не дозволило б комісії ухвалювати необхідних рішень з 1 січня 2020 року. Відповідні поправки ВР ухвалила 19 грудня.

Згідно з ними, НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і створюється Кабінетом Міністрів.

У жовтні НКРЕКП розформувала департамент стратегічного розвитку та планування, замінивши його на управління стратегічного розвитку та міжнародної координації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Тариф на розподіл газу буде обмежено до 1,79 грн/куб. м

Заступник глави МЗС Сенік обговорив із представниками кондитерської галузі та дипломатами розширення експорту українських солодощів

Власники низки авто преміум-класу у 2020 році уникли сплати транспортного податку - Держподаткова

Nestlé виходить на ринок меленої кави України і його преміум-сегмент із маркою Starbucks

Уряд схиляється порівну розподілити між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією 10,25 млрд кредиту "Укренерго" під держгарантії - прем'єр

Пенсійний фонд завершив 2020 рік із дефіцитом 13,2 млрд грн

Українці стали у 1,5 раза частіше купувати онлайн під час локдауну - OLX

Необхідності у "віялових відключеннях" електроенергії в Україні немає - прем'єр

В Україні встановили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель - Мінрегіон

Січневий локдаун скорочує замовлення українським машинобудівникам, для легкої промисловості - критичний - думки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА