Інтерфакс-Україна
19:42 23.11.2020

Україна в 2020 р досягла найбільшого успіху в реформуванні газового сектора - звіт Європейської Енергоспільноти

2 хв читати
Україна в 2020 р досягла найбільшого успіху в реформуванні газового сектора - звіт Європейської Енергоспільноти

Європейська Енергетична спільнота (ЄЕС) відзначила найвищий рівень впровадження реформ у сфері енергетики за підсумками 2020 року на газовому ринку - 84%.

Про це свідчать дані щорічного звіту Європейської Енергоспільноти з імплементації вимог права Євросоюзу, оприлюдненого на її сайті в понеділок.

При цьому рівень реформування в газовому секторі в поточному році виріс у порівнянні з рівнем, продемонстрованим у минулому році, в 1,75 раза (відповідно до звіту-2019 він становив 48%).

Крім того, істотно активізувалися реформи в сфері змін клімату - з 27% в 2019 році до 51,8% у поточному, а також нафтової галузі - з 10% до 35%.

Водночас знизився з 50% до 49% рівень впровадження реформ в електроенергетиці, з 63% до 52% в секторі відновлюваних джерел енергії, з 74% до 67% у сфері енергоефективності.

Крім цього, незначно підвищилися реформаторські успіхи в сфері захисту довкілля - з 61% до 64%, і в сфері розвитку енергоінфраструктури - з 0 до 8%.

Рівень впровадження реформ у кібербезпеці в 2020 році ЄЕС оцінило в 35%, у минулому році такі дані не наводилися.

ЄЕС зазначає, що ринок електроенергії ще й досі значною мірою спотворений низкою нормативних заходів, що включає прайс-кепи і ПСО, які зобов'язують державну атомну і гідрогенерацію поставляти побутовим споживачам е/е за цінами, "які завдають шкоди конкуренції і безпечній експлуатації електроенергії".

Також як негатив, зокрема, зазначено відсутність сертифікації оператора системи передачі.

Стосовно газового ринку, то ЄЕС назвала проривом відкриття ринку для побутових споживачів, а також сертифікацію оператора газотранспортної системи. При цьому Європейська Енергоспільнота зазначає, що все ще залишилося ПСО для теплопостачальних компаній.

У звіті також зазначено, що розроблений закон про мінімальні запаси сирої нафти і нафтопродуктів газу, який проходить схвалення компетентних органів.

Стосовно довкілля і клімату, то найбільшою проблемою для України, на думку ЄЕС, залишається скорочення викидів застарілих вугільних електростанцій, а енергоефективність страждає через відсутність правової бази.

Зазначається також, що виробництво відновлюваної енергії останнім часом різко зросло, але "зелений бум" критично впливає на ліквідність ДП "Гарантований покупець", а "зелені" аукціони так і не стартували.

Крім того, ЄЕС висловила побоювання, що буде відкладена робота над Національним енергетичним і кліматичним планом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄБРР надав ПриватБанку та Укргазбанку гарантії для залучення EUR900 млн кредитів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА