19:27 24.11.2020

GM відкликає 5,9 млн автомобілів у США через проблеми з подушками безпеки

2 хв читати
GM відкликає 5,9 млн автомобілів у США через проблеми з подушками безпеки

Американський автовиробник General Motors Co. погодився відкликати 5,9 млн позашляховиків і легкових вантажівок для заміни потенційно несправного основного елемента - інфлятора - подушок безпеки Takata, що може коштувати компанії понад $ 1 млрд, пише The Wall Street Journal.

Раніше GM просила Національне управління з безпеки дорожнього руху (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) США не робити припис щодо відкликання автомобілів, оскільки компанія вважала, що вони безпечні. Однак NHTSA відхилила це прохання, зазначивши, що, згідно з дослідженнями, інфлятор Takata в автомобілях GM може вибухати, як і в автомобілях інших виробників.

GM відкликає деякі зі своїх найпопулярніших моделей з 2007 до 2014 року, включно з пікапами Chevrolet Silverado, GMC Sierra, а також позашляховиками Cadillac Escalade, Chevy Tahoe, Suburban і GMC Yukon.

Відкликання автомобілів через проблеми з подушками безпеки Takata торкнуться 19 автовиробників, включно з Honda Motor Co., Ford Motor Co., Bayerische Motoren Werke AG і Tesla Inc., і десятки мільйонів автомобілів, свідчать дані NHTSA.

За даними управління, інфлятор цих подушок безпеки з часом зношується і може вибухнути під час аварії, розкидаючи металеві осколки. В результаті вибухів подушок Takata в США загинуло 18 осіб, в інших країнах - щонайменше ще 12.

GM посилається на незалежну оцінку, згідно з якою інфлятор не вимагає заміни. Компанія зазначає, що моделі, встановлені в позначених NHTSA автомобілях, відрізняються від встановлених в інших відкликаних автомобілях.

У NHTSA назвали заяви GM необгрунтованими. Управління зазначає, що результати тестів свідчать, що "у інфлятора GM є ризик таких самих вибухів після тривалого впливу високої температури і вологості, як і у інших відкликаних інфляторів Takata".

"Ми не згодні з позицією NHTSA. Однак ми виконаємо рішення NHTSA і почнемо робити необхідні кроки", - заявили в GM.

Регулятор дав компанії 30 днів на розробку плану повідомлення власників автомобілів, що підлягають відкликанню, і початку процесу заміни основного елемента подушок безпеки.

У 2017 році Takata оголосила про банкрутство, в 2018 році японську компанію купив консорціум інвесторів на чолі з американською Key Safety Systems (KSS), що належить китайській Ningbo Joyson Electronic.

Takata - сімейна корпорація, створена в 1933 році і спочатку виробляла компоненти для парашутів. Випуском подушок безпеки для автомобілів вона зайнялась у 1980-і роки на прохання Honda Motor Co., яка була міноритарним акціонером компанії. Тоді ж Takata вийшла за межі Японії: перший завод за кордоном з'явився в 1980 році в Південній Кореї, у 1984 році - перше СП компанії в США, в 1988 році було створено виробництво у Великій Британії.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА