Інтерфакс-Україна
19:54 01.12.2020

ЄС констатує застій реформи корпоративного управління в оборонній промисловості України

2 хв читати
ЄС констатує застій реформи корпоративного управління в оборонній промисловості України

Реформа корпоративного управління в оборонній промисловості України не просунулася, зазначається в щорічному звіті ЄС стосовно реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оприлюдненій у вівторок в Брюсселі напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС 8 грудня.

"Новий глава держконцерну "Укроборонпром" (Айварас Абромавічус - ІФ) зробив низку важливих кроків у цьому напрямі з реорганізації галузі відповідно до принципів ОЕСР. Однак у жовтні він був звільнений зі своєї посади", - йдеться в документі.

Його автори зазначають, що паралельно з цим в липні було створено нове Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром) під керівництвом нового віце-прем'єра Олега Уруського, який візьме на себе управління всіма державними підприємствами оборонної промисловості.

Загалом ЄС наголошує, що недавні події в сфері реформи державних підприємств підірвали її шанси на успіх, незважаючи на публікацію Міністерством економіки в кінці 2019 року плану щодо приведення практики корпоративного управління в 10 найбільших державних підприємствах у відповідність з принципами ОЕСР. У документі ЄС зазначається, що кілька членів наглядових рад та директорів були звільнені або були змушені піти у відставку, за цим послідували заборони на участь іноземців як незалежних директорів через зобов'язання з електронного декларування, а також обмеження зарплат на час карантину з COVID-19, зняте лише в жовтні.

"Макрофінансова допомога ЄС і програми МВФ вимагають прогресу в декількох областях корпоративного управління держпідприємств", - наголошується в звіті.

Його автори нагадали, що Україна подала заявку на приєднання до керівних принципів корпоративного управління державних підприємств ОЕСР, ОЕСР приступила до оцінки, а її результати очікуються через рік-півтора.

"Пандемія неминуче уповільнила хід реформ через відволікання ресурсів і політичної уваги, в той час як різкі перестановки в уряді і зміни в персоналі та керівництві державних органів додали додаткової невизначеності в цей період", - констатує ЄС.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІнГЗК "Метінвесту" продовжує простій через неконкурентоспроможну собівартість продукції на цільових експортних ринках

Кабмін перенаправив 2,8 млрд грн на розвиток мережі та утримання доріг загального користування

Відомості про призначення з 14 травня нових керівників "Укрнафти" та "Укртатнафти" з’явилися в реєстрах

МХП на Сумщині в сезоні-2025 впроваджує органічну систему живлення на 15 тис. га

"Астарта" завершила весняну посівну-2025, засіяно 146 тис. га яровими культурами

Україна та США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин

Україна за 4 міс. зменшила експорт ЗРС у тонах на 10% і на 21% у валюті

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

До енергосистеми України 12 травня підключено один блок АЕС після ремонту – ексміністерка енергетики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА