Інтерфакс-Україна
17:18 04.12.2020

Трендом зимового сезону в Україні стане бронювання готелів в останній момент - експерти

2 хв читати
Трендом зимового сезону в Україні стане бронювання готелів в останній момент - експерти

Українці поточного зимового сезону бронюватимуть готелі в останній момент через невизначеність, пов'язану з пандемією COVID-19, вважають учасники ринку гостинності України.

"Трендом зимового сезону стане бронювання готелів в останній момент, оскільки ситуація з пандемією COVID-19 є важкопрогнозованою", - зазначив власник готельно-ресторанного комплексу "Стара Правда" (Яремче, Буковель) Тарас Тустанівський під час онлайн-круглого столу "Як готелі виживають під час кризи".

На думку директора з продажу та маркетингу мережі Premier Hotels and Resorts Валерії Секісової, готельний ринок України потребує підтримки держави, оскільки в 2021 році відновлення ринку очікувати не слід.

"Найбільше постраждали від коронакризи готелі в містах. Зокрема, влітку завантаження столичних готелів рівня 4-5 зірок становило в середньому на 55% менше, ніж у 2019 році. Ще нижче воно було у готелів рівня 3 зірки. На 40% знизилося завантаження готелів Дніпра, на 50% - Полтави", - зазначила вона.

За оцінкою гендиректора Vertex Hotel Group і президента Української асоціації готелів та резортів (UHRA) Ірини Седлецької, український туристичний ринок відновиться до рівня 2019 року не раніше, ніж через 2,5-4 роки, тому сьогодні потрібно зосередити увагу на внутрішньому ринку, а також підтримці готельного сектора.

"У середньому більшість готелів у 2020 році отримали 30-40% від обсягу продажу 2019 року. Середнє завантаження становило 27% за необхідних 30% завантаження для беззбиткової роботи. Це означає, що готелі змогли перебудуватися, щоб не отримувати дотацій від власників. На 2021 рік прогноз - не більше ніж 60% завантаження і доходів від рівня 2019 року, залежно від того, як швидко відновлюватимуться заходи в Україні та міжнародне транспортне сполучення", - зазначила вона.

За словами Тустанівського, літній сезон (за винятком травня-червня) був досить удалим для готельєрів Карпатського регіону. Так, у багатьох готелях заповнюваність становила понад 50-70%, але в червні на заповнюваність вплинув негативний фактор погоди і негативного інформаційного поля навколо регіону. Коронокриза, на думку Тустанівського, призвела до позитивних процесів у вигляді "об'єднання готелів та готельєрів, які до цього не бачили сенсу в таких кроках".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА