18:00 04.12.2020

Модульні АЗС об'єднуються в рамках Національної асоціації паливного рітейлу для захисту своїх прав

2 хв читати
Модульні АЗС об'єднуються в рамках Національної асоціації паливного рітейлу для захисту своїх прав

Модульні (малі) АЗС об'єднуються в рамках Національної асоціації паливного рітейлу (НАПР) для захисту своїх інтересів і напрацювання єдиних правил розміщення об'єктів за наявних суперечностей у законодавстві.

"Таким чином сектор малого підприємництва на ринку нафтопродуктів намагається захистити свої законні права і зупинити перешкоджання своїй діяльності з боку контролюючих органів на місцях", - йдеться в прес-релізі асоціації.

За її даними, чинне законодавство містить певні особливості правового регулювання виготовлення, сертифікації, встановлення та експлуатації малих АЗС. Зокрема, малі АЗС не належать до об'єктів підвищеної небезпеки, до них не висувають вимог щодо здійснення екологічної оцінки впливу на довкілля, вони не належать до об'єктів нерухомості.

В асоціації зазначають, що правоохоронні та контролюючі органи не враховують особливості правового статусу модульних АЗС, що призводить до численних обмежень у їхній господарській діяльності та відповідних збитків цього сектору малого підприємництва.

"Учасники асоціації акцентують увагу, що є суперечність у тлумаченні норм чинного законодавства у сфері ліцензування роздрібної торгівлі пальним територіальними органами Державної податкової служби України, що створює перешкоди під час здійснення господарської діяльності та впливає на загальну тінізацію сектору малих АЗС", - йдеться в повідомленні.

На думку НАПР, податкові органи необґрунтовано розцінюють малі АЗС як об'єкти будівництва і вимагають від них акти введення в експлуатацію та готовності до експлуатації об'єкта.

"Такі вимоги податківців призводять до монополізації ринку пального в Україні та перешкоджають його розвитку на основі прозорої економічної конкуренції. Тому учасники асоціації вимагають створення єдиних нормативних, виробничих, будівельних, адміністративно-процедурних основ розміщення малих АЗС", - йдеться в прес-релізі.

Насамперед це стосується формулювання чітких роз'яснень щодо регламентації діяльності малих АЗС і визначення вичерпного переліку документів, необхідних для ліцензування роздрібної торгівлі пальним згідно з ч. 38 ст. 15 закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".

НАПР звертає увагу комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради на ці проблеми нормативного забезпечення для отримання обґрунтованих професійних роз'яснень та рекомендацій.

"Це дасть змогу отримати єдині прозорі принципи ліцензування роздрібної торгівлі пальним для всіх учасників ринку", - резюмують у НАПР.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Шмигаль провів засідання Антикризового енергетичного штабу

S&P підвищило кредитний рейтинг "Укрзалізниці" до рівня "CCC+", прогноз "стабільний"

Середні ціни на первинну нерухомість у Києві зросли до $1705/кв. м. за перше півріччя 2021 року - експерт

Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну у вересні - глава МВФ

Україна завершила формування своїх представників до Групи експертів з Угоди про асоціацію з ЄС

Кабмін уповноважив Марченка узгодити умови листа-мандата між Ощадбанком і ЄБРР для залучення кредиту до EUR100 млн

Вартість реконструкції Шулявського шляхопроводу зросла через реконструкцію прилеглих вулиць і ліфтів у переходах - КМДА

Зеленський не планує втручатися у кадрову політику НБУ

Юлія Тимошенко закликає на РНБО ухвалити рішення про зниження тарифів на газ утричі

Ціна е/е для населення з 1 серпня залишається без змін - прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА