Інтерфакс-Україна
19:29 04.12.2020

Виведення 6 підприємств авіагалузі з "Укроборонпрому" конче необхідно - віце-прем'єр Уруський

2 хв читати
Виведення 6 підприємств авіагалузі з "Укроборонпрому" конче необхідно - віце-прем'єр Уруський

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України (Мінстратегпром) ініціювало виведення шести підприємств авіаційної галузі зі складу держконцерну "Укроборонпром" для прискорення реформ у галузі і поліпшення економічної ситуації цих підприємств, повідомив віце-прем'єр - глава Мінстратегпрому Олег Уруський.

"Це обумовлено низкою факторів, серед яких гостра необхідність в ухваленні швидких управлінських рішень через складну економічну ситуацію на деяких з них і необхідністю в прискоренні реформ авіаційної промисловості країни", - написав він у Facebook за підсумками минулого 3 грудня засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Уруський наголосив помилковість висновків окремих осіб про нібито прагнення Мінстратегпрому в ручному режимі керувати стратегічними підприємствами України.

Як повідомлялося, міністерство вже двічі виносило на урядовий комітет проект рішення про передачу в сферу його управління шести підприємств "Укроборонпрому": "Антонов", "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" (ХДАВП), "Завод 410 ГА", "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім.Івченка", "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" і "Харківське агрегатне конструкторське бюро", проте поки таке рішення не прийнято. Зокрема, його не погодила наглядова рада "Укроборонпрому".

Уруський також поінформував депутатів про поточний етап створення міністерства і плани щодо реформування оборонної галузі України. "Зараз прийнято весь необхідний пакет документів, щодо процесу функціонування міністерства; отримано фінансування на поточний рік; формується штат, який станом на 1 грудня вже становить 45 осіб; триває переведення фахівців з інших міністерств і відомств, а також здійснюється конкурсний відбір на заняття вакантних посад", - зазначив віце-прем'єр.

Він додав, що вже визначено приміщення для розміщення відомства, а також виділені кабінети під режимно-секретний орган і тривають роботи з їх облаштування.

Крім того, Уруський знову підтвердив депутатам плани зі створення двох державних холдингових компаній "Оборонні системи України" і "Аерокосмічні системи України", до складу яких увійдуть корпоратизовані підприємства оборонно-промислової галузі.

Заступник гендиректора "Укроборонпрому" Мустафа Найєм, який раніше критикував дії Мінстратегпрому, за підсумками комітету повідомив в Facebook, що це була перша за тривалий час зустріч з міністерством, на якій "відбулась відкрита, але відверта розмова і ... були узгоджені подальші кроки з реформування ОПК".

За словами Найєма, публічно було оголошено про спільне продовження реалізації реформи концерну вже на чолі з призначеним 3 грудня новим керівником "Укроборонпрому" Юрієм Гусєвим і спільному винесенні "Укроборонпромом" і Мінстратегпромом на розгляд та затвердження РНБО Стратегії розвитку ОПК і дорожньої карти реформи підприємств галузі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА