Інтерфакс-Україна
20:58 04.12.2020

Cheesecake Factory виплатить штраф SEC через недостовірні дані про вплив COVID-19 на її бізнес

2 хв читати
Cheesecake Factory виплатить штраф SEC через недостовірні дані про вплив COVID-19 на її бізнес

Американська мережа ресторанів Cheesecake Factory Inc. виплатить штраф у розмірі $ 125 тис. для врегулювання претензій Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), що вважає, що заяви компанії щодо наслідків пандемії COVID-19 для її операцій і фінансового становища ввели в оману інвесторів.

Це перша справа, в рамках якої SEC пред'явила публічній компанії обвинувачення, пов'язане з пандемією коронавірусу.

Як зазначають у SEC, в документах, направлених регулятору 23 березня і 3 квітня 2020 року, Cheesecake Factory заявила, що її ресторани "працюють стабільно" в період пандемії COVID-19.

На думку SEC, ці заяви були помилковими по суті і вводили в оману інвесторів, оскільки внутрішні документи Cheesecake Factory на той час показували, що компанія втрачала приблизно $ 6 млн щотижня і, за її розрахунками, грошових коштів, що залишилися, мало б вистачити лише на 16 тижнів.

У SEC зазначають, що Cheesecake не розкрила цю інформацію в документах, направлених регулятору, однак ділилася нею з потенційними приватними інвесторами і кредиторами, намагаючись привернути додаткову ліквідність.

Крім того, описуючи дії, вжиті нею для забезпечення фінансової гнучкості, Cheesecake Factory не повідомила про те, що раніше поінформувала орендодавців, що не зможе внести орендну плату в квітні через наслідки пандемії COVID-19 для її бізнесу.

"Коли публічні компанії пояснюють інвесторам наслідки пандемії коронавірусу для їхнього бізнесу, їм варто висловлюватися акуратно", - зазначає директор відділу SEC з контролю за виконанням правових норм Стефані Авакян.

За її словами, SEC продовжить уважно перевіряти інформацію про наслідки COVID-19, що розкривається компаніями, щоб бути впевненою в тому, що "інвестори отримують акуратну, своєчасну інформацію".

Cheesecake Factory не визнала порушень, про які заявила SEC, але погодилася виплатити штраф для врегулювання претензій регулятора.

Акції компанії додають у ціні 0,3% на торгах у п'ятницю. Їх вартість зросла на 1,8% з початку 2020 року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Мотор Січ" розміщує додаткову емісію на 524,5 млн грн

В ЄС пропонують замість "стелі цін" на нафту РФ заборонити її перевезення морем - ЗМІ

"Київстар" проводить SPO на $131,3 млн із можливістю збільшення до $150,9 млн, акції подешевшали на 6,6%

Податком "на розкіш" у 2026р оподатковуються легкові авто більш ніж 20 марок ціною від 3,24 млн грн

Військові з грудня 2024р заощадили на знижках на АЗК "Укрнафти" понад 120,5 млн грн

Укрексімбанк та Укргазбанк у IV кв. 2025р надали місцевим радам позики на 363,7 млн грн та EUR6,7 млн – Мінфін

Пільгові кредити на диверсифікацію енергоживлення стали доступними в банках — Висоцький

Банки-партнери "Укрфінжитла" видали кредитів за програмою "єОселя" на 40 млрд грн

МХП отримала заявки на викуп $330,8 млн, або 60,1% єврооблігацій-2026

"Кернел" перевів виробництво олії "Щедрий Дар" і "Стожар" на "зелену" енергію із соняшникового лушпиння

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА