12:26 08.12.2020

НБУ сподівається передати до ВР три основні небанківські законопроекти ще 2020 року

2 хв читати
НБУ сподівається передати до ВР три основні небанківські законопроекти ще 2020 року

Законопроекти "Про фінпослуги та фінансові компанії", "Про страхування" та "Про кредитні спілки", що закріплюють рамкові принципи роботи ринків, необхідно ухвалювати в одному пакеті, заявила перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова.

"Зараз фінально їх погоджуємо і передаватимемо в парламентський комітет. Сподіваюся, встигнемо це зробити ще в 2020 році", - повідомила вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Говорячи про ідеологію нових законопроектів, Рожкова зазначила, що вона проста. Перше - усі компанії повинні мати прозору структуру власності, оскільки на цьому будується довіра. Друге - це ризик-орієнтований підхід у нагляді за ринком, суть якого така: що більшою є частка компанії, то більше ризиків вона становить для клієнтів. Отже, до неї потрібні більш високі вимоги і ретельніший нагляд. "Такий принцип працює і стосовно банків. Він має бути універсальним для всього фінринку", - вважає Рожкова.

По-третє, серйозно спрощується ліцензування і пруденційні вимоги. Компанії діляться на ті, які мають виконувати пруденційні нормативи, і ті, які їх не мають.

Крім того, запроваджується поняття "ринкова поведінка". Це про ставлення до клієнтів і до їхніх прав. Реклама фінансових послуг має стати чесною і достовірною. На сайті і договорах треба розкривати всю інформацію про послугу. "Нецивілізованих методів до клієнтів не використовуємо", - пояснила перший заступник глави НБУ.

Корпоративне управління здійснюватиметься з урахуванням пропорційності. Для великих страховиків буде один підхід, а для невеликих - інший. Йдеться не лише про наявність наглядової ради і правління, а й про процеси та правила поведінки.


Повністю інтерв'ю з першим заступником глави НБУ Катериною Рожковою буде оприлюднено на сайті агентства www.interfax.com.ua

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА