07:48 15.12.2020

Заступник голови НБУ Сологуб вважає, що нова оргструктура Нацбанку краще жовтневої, але несе ризики фінстабільності

2 хв читати
Заступник голови НБУ Сологуб вважає, що нова оргструктура Нацбанку краще жовтневої, але несе ризики фінстабільності

Заступник глави Нацбанку України Дмитро Сологуб, один із двох, що залишилися членів правління центробанку після зміни в липні його глави, вітав скасування невиправданих, на його погляд, змін в оргструктурі НБУ від жовтня цього року, але піддав критиці новий розподіл повноважень.

"Підтримую скасування невиправданих змін до оргструктури НБУ. Але вважаю, що розподіл повноважень між членами правління не відповідає їх професійному профілю і несе ризики для ефективного виконання НБУ функції з підтримки фінансової стабільності", - написав він увечері в понеділок в Twitter.

Як повідомлялося, правління Нацбанку 11 грудня знову змінило оргструктуру, скоротивши вертикаль підпорядкування глави НБУ Кирила Шевченка, яка була збільшена при попередній зміні оргструктури в жовтні цього року.

Зокрема, за вертикаль "пруденційного нагляду" тепер відповідатиме заступник голови Ярослав Матузка, який увійшов в правління Нацбанку на початку вересня цього року, до цього був керівником напряму за юридичною координацією діяльності ПриватБанку, а ще раніше - членом наглядової ради Укргазбанку, коли її очолював Шевченко. У зазначену вертикаль входять, зокрема, департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, нагляду за ринком небанківських послуг та фінансового моніторингу.

У свою чергу фінансово-адміністративний і операційний блок тепер переданий від нього першому заступнику голови Нацбанку Катерині Рожковій, яка до жовтневих змін опікувалася вертикаллю "пруденційного нагляду".

До першої спроби перерозподілу повноважень, на початку жовтня, Рада НБУ більшістю голосів, зокрема і глави Нацбанку, заявила про недовіру двом членам правління, що залишилися після зміни глави - Рожковій і Сологубу, і винесла їм догану. Про стурбованість цим рішенням заявили МВФ, ЄС і США.

Глава Ради НБУ Богдан Данилишин, який раніше публічно закликав Рожкову і Сологуба звільнитися, після нового рішення про перерозподіл повноважень, 11 грудня заявив, що в ньому немає "жодного політичного підтексту або якихось незадоволених амбіцій". "Вважаю, що ті члени правління, які не бачать себе частиною оновленої команди НБУ, - повинні зробити для себе відповідні висновки", - написав Данилишин.

Рожкова поки публічно не коментувала останні зміни в оргструктурі.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА