20:20 16.12.2020

"Астарта" в 2020 р майже втримала урожай цукрових буряків на рівні 2019 р і скоротила кукурудзи на 29%

2 хв читати
"Астарта" в 2020 р майже втримала урожай цукрових буряків на рівні 2019 р і скоротила кукурудзи на 29%

Агрохолдинг "Астарта", найбільший виробник цукру в Україні, завершив збирання кукурудзи та цукрових буряків, зібравши цих культур відповідно 411 тис. тонн і майже 1,5 млн тонн, тоді як у минулому році - 580 тис. тонн і 1,5 млн тонн.

"Не дивлячись на всі негативні фактори нинішнього сезону, "Астарта" залишається лідером цукрової галузі. Цукрові заводи компанії виготовили майже 226 тис. тонн цукру. Таким чином, за прогнозом, ми зберігаємо частку ринку на рівні 22% від загального обсягу виробництва в Україні", - наводиться в повідомленні компанії коментар її виконавчого директора Валерія Соколенка.

Згідно з релізом, на урожай негативно впливала погода протягом усього року: тривала посуха в східних і центральних регіонах України та весняні заморозки на Заході, що зумовило зниження врожайності порівняно з минулим роком.

Зокрема, середній валовий збір кукурудзи склав 68 ц/га, цукрових буряків - 429 ц/га, тоді як у минулому році компанія звітувала про врожайність кукурудзи в 87 ц/га і оцінювала врожайність цукрових буряків у 437 ц/га.

"Однак вміст цукру в буряках залишався на високому рівні і становив у середньому 17,0% в "Астарті" (проти 16,3% у середньому в Україні за даними "Укрцукру" на 11.12.2020)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, оскільки в східних регіонах рівень вологості ґрунту залишається незадовільним, компанія має намір внести зміни в технології вирощування в наступному році. Зокрема, йдеться про зменшення норми висіву для більшої площі живлення рослин та додатковому міжрядному внесенні рідких добрив, а також про збільшення площ іригації при доступі до державної меліоративної системи.

"Астарта" також зазначила, що збільшила частку цукру вищої категорії до 99% з 95,5% в 2019 році, зокрема було вироблено близько 70 тис. тонн цукру вищої якості.

"Астарта" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у восьми областях України. До його складу входять вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком 243 тис. га і молочні ферми з 25 тис. голів великої рогатої худоби, сім елеваторів, біогазовий комплекс і завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").

Чистий збиток "Астарти" за дев'ять місяців 2020 року склав EUR4,72 млн проти EUR1,93 млн чистого прибутку за аналогічний період 2019 року. Її консолідований виторг знизився на 10,8% - до EUR290,55 млн за рахунок зниження обсягів продажів зернових і соєвих продуктів.

У минулому році "Астарта" скоротила виробництво цукру на 14% - до 301,5 тис. тонн, прийнявши на переробку понад 1,9 млн тонн цукрових буряків.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА