12:09 22.12.2020

ДТЕК очікує у 2023 запуску в Україні системи торгівлі викидами та приєднання енергосистеми країни до європейської

2 хв читати
ДТЕК очікує у 2023 запуску в Україні системи торгівлі викидами та приєднання енергосистеми країни до європейської

 Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко сподівається, що 2023 року в Україні відбудеться запуск системи торгівлі викидами.

"Дедалі більше вимог з боку наших європейських партнерів привести систему торгівлі викидів. (...) Ці елементи, я сподіваюся, у нас з'являться в 2023 році. Я радий, що у нас на сьогодні йде діалог з міністерствами і нашими європейськими партнерами, як зробити правильні рухи і рішення, щоб Україна виконала свої зобов'язання зі скорочення викидів", - сказав він під час презентації стратегії компанії до 2030 року у вівторок.

За словами Тімченка, виконання Національного плану зі скорочення викидів - це найважливіше зобов'язання, яке на себе взяла Україна.

"Вони (вимоги - ІФ) досить жорсткі, вони потребують величезних фінансових інвестицій. І я вважаю, що має бути діалог усередині і має бути правильний баланс між фінансовими інвестиціями, сьогоднішнім розвитком технологій і соціальними наслідками з точки зору виконання цих вимог", - наголосив генеральний директор ДТЕК.

Тімченко також заявив, що ДТЕК має намір стати лідером декарбонізації в Україні.

"Ми хочемо змінюватися, ми хочемо переходити з високовуглецевого бізнесу в екологічний, ефективний", - сказав він.

За словами Тімченка, до 2030 року виробництво електроенергії вугільних теплоелектростанцій в Україні скоротиться на 46%, при цьому частка АЕС зросте з 53% до 57%.

"Теплові електростанції дедалі більше переходитимуть у маневрений режим роботи, а також використовуватимуться як резервні потужності", - пояснив генеральний директор ДТЕК.

ДТЕК також планує розширювати свою активність у "зеленій" енергетиці і трейдингу на ринки країн ЄС.

"Я переконаний, що наші знання, наш досвід, наші люди дають змогу досить голосно заявляти про міжнародну експансію нашої компанії. Інвестиції передусім у ВДЕ/"зелену" генерацію в європейських країнах, а також розвиток трейдингу в ЄС. Ми вже робимо перші кроки", - сказав він під час презентації стратегії компанії до 2030 року у вівторок.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА