Мінфін заперечує будь-які складнощі з отриманням тютюновими компаніями нових акцизних марок
Бізнесу було надано можливість вчасно отримати акцизні марки нового зразка для сигарет і рідин для електронних сигарет, щоб підготуватися до реалізації тютюнової продукції за новими правилами, заявляє Міністерство фінансів.
"За даними Мінфіну, наданими Державною податковою службою, виготовлено, пройшло державне приймання та відвантажено до територіальних органів ДПС понад 216 млн шт. марок акцизного податку нового зразка, замовлених виробниками тютюнових виробів. Отже, бізнесу надано можливість вчасно отримати акцизні марки нового зразка", - зазначило міністерство на сайті в середу.
Водночас раніше Європейська Бізнес Асоціація відзначала неможливість виробникам вчасно отримати нові марки (за словами компаній, це необхідно було зробити до другої декади грудня). Як пояснила ЄБА, законодавство передбачає, що акцизні марки для таких товарів можуть бути доступні для виробників та імпортерів не раніше за останні дні грудня цього року. При цьому їх можна застосувати виключно для маркування продукції, виробленої після 2021 року.
В асоціації пропонують для вирішення питання невідкладно внести зміни до законодавства, які дозволять реалізацію вже ввезеної продукції до 1 липня 2021 року.
Окрім цього, компанії-члени ЄБА вказали на деякі проблеми з отриманням ліцензії на право торгівлі рідинами для електронних сигарет.
Як нагадав Мінфін, із 2021 року в обіг вводяться нові акцизні марки для тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет вітчизняного та імпортного виробництва. За новими нормами, сигарети, сигарили, вироблені з 1 січня 2021 року, мають бути марковані акцизами із зазначенням кількості штук у пачці або в упаковці, інакше вони не вважаються маркованими.
Такі зміни були затверджені постановою Кабміну від 28 жовтня 2020 року №1037, що має посилити боротьбу з нелегальним обігом таких товарів, зокрема фальсифікованою, контрафактною та контрабандною продукцією, зазначив Мінфін.