16:44 23.12.2020

ДАБІ буде повністю ліквідована на початку 2021 року - міністр

2 хв читати
ДАБІ буде повністю ліквідована на початку 2021 року - міністр

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов на онлайн-засіданні уряду в середу представив оновлену концепцію проекту реформи містобудування, яка передбачає ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) на початку наступного року.

За його словами, підготовлено проект постанови, що передбачає створення нового органу - Державної інспекції архітектури та містобудування. Мінрегіон також представить для громадського обговорення проект постанови в частині регулювання ліцензування у сфері будівництва, контролю та нагляду, дозвільної документації, прийняття в експлуатацію.

"Постановою, яке пройде громадське обговорення, ДАБІ буде повністю позбавлена реєстраційно-дозвільних (повноважень - ІФ), що означає повну ліквідацію ДАБІ на початку наступного року", - наголосив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Крім того, Кабінет Міністрів 16 грудня затвердив відновлення дії постанови №553 від 23 травня 2011 року, що передбачає повернення функцій контролю за об'єктами класу наслідків СС1 і СС2 органам місцевого самоврядування в 101 населеному пункті на час перехідного періоду, до ухвалення відповідного закону.

"Всі учасники обговорень дійшли висновку, що реформа має тривати виключно в чинному законодавчому полі, і до ухвалення нового законопроекту, який буде розроблений спільно з усіма зацікавленими сторонами, потрібно все-таки позбутися від тих двох або трьох структур, наявних на сьогодні, і врегулювати питання як це прописано в чинному законодавстві", - прокоментувала нову концепцію під час онлайн-засідання народний депутат Олена Шуляк.

Раніше, у рамках розпочатої в березні-2020 реформи архбудконтролю, були створені Державна інспекція містобудування та Державна сервісна служба містобудування, проте в жовтні уряд відсторонив керівників цих відомств.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

Єврокомісія посилила вимоги до українських перевізників у межах транспортного безвізу

ПриватБанк почав приймати заявки на кредитування розподіленої генерації за програмою "5-7-9%"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА