16:15 30.12.2020

НБУ оновив Стратегію валютних інтервенцій і додав завдання підтримувати достатні міжнародні резерви

2 хв читати
НБУ оновив Стратегію валютних інтервенцій і додав завдання підтримувати достатні міжнародні резерви

Національний банк України (НБУ) оновив Стратегію валютних інтервенцій у зв'язку із закінченням попередньої стратегії на 2016-2020 рр. і додав до нового документа завдання підтримувати достатні міжнародні резерви, повідомила прес-служба центробанку в середу.

Оновлена Стратегія валютних інтервенцій розроблена з урахуванням консультацій із міжнародними партнерами і затверджена рішенням правління НБУ від 29 грудня 2020 №769-рш.

Зазначається, що в оновленій стратегії також збережене завдання зі згладжування Нацбанком функціонування валютного ринку, що необхідно для уникнення негативного впливу надмірної волатильності обмінного курсу та екстраординарних подій на валютному ринку на цінову та фінансову стабільність, а також стійкість економічного зростання.

Крім цього, НБУ підтримуватиме трансмісії облікової ставки як основного інструмента грошово-кредитної політики в разі її недостатньої дієвості.

Зазначається, що незмінними залишилися чотири ключові форми здійснення валютних інтервенцій, зокрема валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, інтервенція за найкращим курсом та адресна інтервенція.

Водночас на додаток до традиційних умов проведення валютних інтервенцій ("тод", "том" і "спот") Нацбанк врахував можливість застосування деривативів, що передбачено в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2021 рік, затверджених рішенням Ради НБУ від 10 вересня 2020 №41-рд.

Регулятор наголосив, що деривативні фінансові інструменти можуть застосовуватися лише за умови, що це не призведе до розбалансування ситуації у відповідних сегментах ринку.

Відповідним документом також визначено п'ять принципів здійснення валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку: відповідність режиму інфляційного таргетування та режиму плаваючого курсоутворення, мінімальна достатність використання валютних інтервенцій, конструктивна невизначеність параметрів і тактики проведення валютних інтервенцій для учасників валютного ринку, а також рівні умови участі суб'єктів ринку.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС і США досягли угоди про торговельні квоти на сільгосппродукцію

Вітренко підтримує розвиток в Україні електронної платформи торгівлі біопаливом

"Нафтогаз" припинив постачання природного газу для "Донецьктеплокомуненерго"

Кабмін зняв з "Енергоатому" зобов'язання продажу 5% ресурсу на спецсесії і скоротив період пікових поставок е/е

Україна оголосила конкурси з відбору незалежних членів наглядових рад "Центренерго", ОПЗ, "Турбоатома", обленерго і ОГХК

Екс-голова "Укрзалізниці" Бальчун став співвласником української видобувної бурштинової компанії

Обсяги транспортування газу з ЄС в Україну в лютому знизилися в 15 разів

Глава Єврокомісії і президент США домовилися врегулювати торговельні суперечки навколо Airbus і Boeing

ФДМ вирішив приватизувати Харківський завод шампанських вин

Українські депутати ініціюють перевірку МАГАТЕ безпеки Білоруської АЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА