Інтерфакс-Україна
19:18 30.12.2020

Глава Мін'юсту очікує результату Стокгольмського арбітражу за позовом міноритаріїв "Укрнафти" до України на $6 млрд у лютому-2021

2 хв читати
Глава Мін'юсту очікує результату Стокгольмського арбітражу за позовом міноритаріїв "Укрнафти" до України на $6 млрд у лютому-2021

Прийдешній 2021 рік несе Україні більше ризиків у частині можливих рішень міжнародних арбітражів, ніж 2020 рік, заявив міністр юстиції Денис Малюська.

"Чого лише варте потенційне рішення Стокгольмського арбітражу за позовом кіпрських офшорок (належних Коломойському, Боголюбову та Палиці) - власників майже 40% акцій "Укрнафти" - до держави Україна про стягнення майже $6 млрд (+відсотки)", - написав він у Facebook у середу.

"Справа комплексна, складна, покриває багато аспектів відносин держави та "Укрнафти", триває ще з 2015 року і результат ми, імовірно, матимемо змогу побачити у лютому наступного року", - зазначив Малюська.

Він також зазначив, що у 2020 році Мін'юсту вдалося вдало виконати роль адвоката України у міжнародних арбітражах.

"Нічого негативного (у сенсі рішень про стягнення коштів) протягом 2020 року не сталося", - констатував міністр.

Фінальне рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма щодо ініційованого з Україною може бути винесено не раніше 2020 року, свідчать дані у проекті проспекту емісії єврооблігацій України, текст якого має у своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

"Перший раунд усних слухань у справі відбувався з 1 до 18 квітня 2019 року в Лондоні. Після слухань сторони домовилися про дату подання короткої інформації - 31 липня 2019 року. Другий раунд усних слухань призначений на 18 жовтня 2019 року. Очікується, що остаточне рішення буде винесено не раніше 2020 року", - зазначено у повідомленні.

Як повідомлялося, міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта" Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна. Вони, зокрема, обвинувачують Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого "Укрнафтою", без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні "Нафтогазом України" та "Укртрансгазом" рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшенні кворуму під час проведення зборів акціонерних товариств. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритарних акціонерів "Укрнафти" до України збільшилися з $4,7 млрд до $5,4 млрд.

Верховна Рада у листопаді цього року ухвалила закон про взаємні розрахунки між "Нафтогазом", "Укрнафтою" та бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які були проведені у грудні. На думку експертів, ознайомлених із спором, це має поліпшити позиції України в арбітражному спорі з міноритаріями "Укрнафти".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА