21:24 30.12.2020

АМКУ рекомендував регулятору посилити контроль над облгазами та газзбутами через їхні перешкоджання клієнтам у зміні постачальника

2 хв читати
АМКУ рекомендував регулятору посилити контроль над облгазами та газзбутами через їхні перешкоджання клієнтам у зміні постачальника

Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), варто поліпшити нормативну базу для недопущення антиконкурентних дій постачальниками природного газу та включити до основних індикаторів, що підлягають моніторингу, індикатор "дотримання встановлених законодавством термінів інформування споживачів про зміну ціни на природний газ", відповідні рекомендації дав Антимонопольний комітет України (АМКУ) у грудні.

"Невідкладно інформувати АМКУ про виявлені під час проведення перевірок факти, які можуть свідчити про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а також про виявлені під час проведення моніторингу порушення і/або обмеження конкуренції на ринках природного газу", - додатково рекомендував комітет.

Він також закликав облгази та газзбути утриматися від дій, які можуть обмежувати або викривляти конкуренцію на ринку постачань природного газу, зокрема, при зміні побутовими споживачами постачальника природного газу, встановлення цін на природний газ.

Крім того, АМКУ рекомендував "Оператору газотранспортної системи України" невідкладно інформувати НКРЕКП і комітет про, відповідно, виявлені факти маніпулювання на ринках природного газу та ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

У рішенні АМКУ зазначив, що володіє інформацією про те, що окремі облгази не зазначають у платіжних документах побутовим споживачам EIC-код, необхідний при зміні постачальника.

Крім того, за наявною у комітеті інформацією, окремі постачальники природного газу ініціювали на інформаційній платформі Оператора ГТС процедуру зміни постачальника при відсутності отриманих від побутових споживачів заяв-приєднань. У зв'язку з цим АМКУ вважає за необхідне внести зміни, зокрема, до Кодексу ГТС і Правил постачання природного газу, якими ввести необхідність подання новим постачальником скан-копії отриманої від побутового споживача заяви-приєднання при направленні ним на інформаційну платформу повідомлення про намір змінити постачальника газу.

На думку комітету, необхідно також покласти на Оператора ГТС обов'язки щодо здійснення контролю над достовірністю інформації, що подається суб'єктами ринку природного газу на інформаційну платформу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна експортувала українським морським коридором 40 млн т вантажів, скоротивши їх обробку в Дунайських портах на 16% у 1 кв.

Шмигаль обговорив з президентом Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України

"Кернел" повідомив про значне погіршення діяльності через ракетні атаки РФ

Енергосистема України втратила 8 ГВт потужності через нещодавні російські обстріли - прем'єр

"Луцьк Фудз" у 2023р. наростив чистий прибуток на 8,5% до 46 млн грн

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Нафта знижується на даних про запаси у США, Brent біля $89,3 за барель

Занадто м'яка фіскальна політика США загрожує економіці країни та світу - МВФ

Збори акціонерів "Центренерго" планують ухвалити рішення про продаж їм е/е та закупівлю газу і вугілля протягом року

Мінагрополітики прогнозує у 2024р. скорочення виробництва зернових до 52,4 млн тонн, збереження врожаю олійних - 21,7 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА