Інтерфакс-Україна
13:59 05.01.2021

ФДМ спробує продати ТЕЦ на конкурсах до осені

2 хв читати
ФДМ спробує продати ТЕЦ на конкурсах до осені

Держава має спробувати продати теплоелектроцентралі (ТЕЦ), що залишаються в її власності, щоб залучити приватні інвестиції й погасити борги перед НАК "Нафтогаз України", цей варіант більш прийнятний за передачу їх в оренду "Нафтогазу", вважає голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

"Ми знаємо, що (голова правління НАК Андрій - ІФ) Коболєв - якісний менеджер і "Нафтогаз" розвиває експертизу, але це потрібно знову державній компанії вкладати гроші в модернізацію - приблизно 10-15 млрд грн. Тому ми маємо спробувати інший варіант", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Сенниченко додав, що аргументом на користь виставляння ТЕЦ на продаж є також надходження заявок потенційних покупців, які знають про наявність у кожної з ТЕЦ по 2-3 млрд грн боргів. "Інвестор купує, модернізує і погашає борги частинами. Цей варіант кращий, тому що в ньому і погашення боргу, і модернізація відбуватимуться за рахунок приватного інвестора, не держава має це робити", - пояснив голова фонду.

"Тому ми зараз запускаємо цей процес, і якщо ми це не встигнемо зробити до осені - аукціон не відбудеться чи не буде покупців, що заявляли інтерес, - тоді буде наступний крок", - зазначив Сенниченко.

Як повідомлялося, ФДМ 4 січня оголосив конкурс із відбору радників з приватизації АТ "Криворізька теплоцентраль", "Херсонська ТЕЦ", "Дніпровська ТЕЦ" і "Одеська ТЕЦ". Заявки на участь у них приймають до 5 лютого включно, перший етап конкурсу відбудеться 11 лютого, а термін підготовки радниками об'єктів становить два місяці.

Коболєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наприкінці минулого року заявив, що не вірить в інтерес інвесторів до приватизації державних ТЕЦ через наявні борги перед компанією за поставлений природний газ. За його словами, якщо держава не зможе знайти грамотних управлінців для цих ТЕЦ, то "Нафтогаз" готовий узяти на себе цей обов'язок й інвестувати в них, але лише за умови передачі у власність.

Наприкінці серпня минулого року Антимонопольний комітет України вже надав дозвіл на передачу шести ТЕЦ, що перебувають в управлінні ФДМ, в управління "Нафтогазу". Йдеться про держпідприємство "Сєвєродонецька ТЕЦ" та АТ "Одеська ТЕЦ", "Криворізька ТЕЦ", "Херсонська ТЕЦ", "Миколаївська ТЕЦ", "Дніпровська ТЕЦ".


Повністю інтерв'ю з головою ФДМ Дмитром Сенниченком читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

 

ОСТАННЄ

Федрезерв, імовірно, зможе суттєво знизити ставку протягом року - голова ФРБ Чикаго

Видатки загального фонду держбюджету за 6 міс.-2025 зросли на 21,5% до 6 міс.-2024 - Мінфін

Бізнесмен Мішалов цікавиться агропереробкою та зберігає інтерес до проєктів "індивідуальної металургії"

В Мінветеранів розповіли, як ветеранам придбати житло за програмою "єОселя"

АМКУ дозволив засновнику ОККО купити ТОВ "Кайрос-Холдінг"

Уряд ухвалив постанову для підвищення доступності проєктної документації будівництва

ЄС вводить санкції щодо РФПІ, його дочірніх структур, а також повну заборону на транзакції ще з 22 банками з РФ

Ціни на свинину підвищилися на 1,1% і продовжать зростати

Ми очікуємо від МВФ продовження і, можливо, збільшення підтримки в 2026 році – Підласа

Україні необхідно визначитися з бюджетним сценарієм-2026 і мати ясність у стратегії реформ – глава місії МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА