17:28 05.01.2021

Відновлений імпорт електроенергії з Білорусі з початку року становить 7,41 тис. МВт-год - "Укренерго"

3 хв читати
Відновлений імпорт електроенергії з Білорусі з початку року становить 7,41 тис. МВт-год - "Укренерго"

Відновлений із початку року імпорт електроенергії до України з Білорусі станом на 5 січня становить 7,41 тис. МВт-год, повідомила НЕК "Укренерго".

"3 січня з 1:00 за київським часом розпочався імпорт електроенергії з Білорусі, що становив за добу 3,45 тис. МВт-год. 4 січня імпорт із цього самого напрямку тривав всю добу та становив 3,96 тис. МВт-год. Імпорт із Росії відсутній", - йдеться у повідомленні на сайті НЕК у вівторок.

Водночас у НЕК зазначили, що підстав для обмежень імпорту/експорту електроенергії, раніше передбачених законом про ринок е/е, немає, оскільки повноваження НКРЕКП із анулювання аукціонів із доступу до міждержавних перетинів із країнами, що не є членами Енергетичного Співтовариства, обмежувалися 2020 роком.

ОСП має пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну спроможність міждержавних перетинів, зазначено у повідомленні "Укренерго".

При цьому там наголосили, що графіки імпорту/експорту завжди узгоджуються лише в тих обсягах, які дають змогу гарантувати дотримання операційної безпеки системи і, зокрема, необхідного обсягу резервів для її балансування.

"На сьогодні у зв'язку із сезонним підвищенням обсягів споживання е/е наявність імпорту не призводить до порушення меж операційної безпеки", - зазначено у повідомленні.

Згідно з оновленими на сайті "Укренерго" результатами добових аукціонів із доступу до міждержавних перетинів, потужності на 1 січня були викуплені компаніями ТОВ "ДЕ Трейдинг" і ТОВ "Дніпросталь-енерго" - 1200 МВт (по 50 МВт кожна година) і 540 МВт (по 60 МВт у перші чотири та останні п’ять годин доби) відповідно, на 2 січня потужність у 3 МВт (по 1 МВт із 13:00 до 15:00) викупило ТОВ "Д. Трейдінг", на 3 січня 660 МВт (по 60 МВт у перші п'ять годин доби та в останні шість годин доби) викупило ТОВ "Дніпросталь-енерго".

Результати аукціонів на 4-6 січня такі: ТОВ "ДЕ Трейдинг" - 1200 МВт (по 50 МВт на всі години доби), ТОВ "Дніпросталь-енерго" - 420 МВт (по 6 МВт у перші чотири та останні три години доби) і ТОВ "ЕРУ Трейдінг" - 2400 МВт (по 100 МВт щогодини).

Як повідомлялося, 14 грудня 2020 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4493 про внесення змін до закону про ринок електроенергії щодо продовження до 31 грудня 2021 року повноважень Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) обмежувати доступну пропускну здатність, яка розподіляється на добових і місячних аукціонах у частині міжнародних перетинів між Україною та державами, які не є членами Енергоспівтовариства, а також анулювати результати річного аукціону з розподілу пропускної здатності таких перетинів.

Відповідно до чинного закону про ринок е/е, цих повноважень, визначених рішенням парламенту від 4 грудня 2019 року, регулятор позбавляється з 1 січня 2021 року.

У зв'язку з цим НКРЕКП 14 грудня 2020 року виключила з постанови №766 від 8 квітня 2020 року норму, направлену на реалізацію закону про ринок електроенергії щодо обмежень регулятором пропускної здатності в частині міждержавних перетинів із країнами, які не є членами Енергоспівтовариства.

У квітні НЕК "Укренерго" на виконання постанови НКРЕКП скасувала результати річних аукціонів на 2020 рік із розподілу доступу до міждержавних перетинів із Російською Федерацією та Білоруссю для здійснення експортно-імпортних операцій, період постачання за якими припадає на карантин і 30 днів після його завершення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ЄС запропонований законопроект про забезпечення рівної оплати для жінок і чоловіків за рівну працю

Підприємці пропонують ВР знизити плату за користування платіжними терміналами, щоб знизити ціни - заява УРБ

Вугілля на "Центренерго" надходитиме з держшахт за прямими договорами

ОПЕК+ дозволила низці країн продовжити термін компенсації нескорочених обсягів видобутку до кінця липня

Франція представила програму підтримки малого бізнесу на 20 млрд євро

"Укрспецекспорт" спростовує звинувачення в закупівлі нібито списаних радянських боєприпасів

Коломойський особисто бере участь у переговорах про розділення "Укрнафти" - голова "Нафтогазу"

Посли G7 обговорили з Коболєвим необхідність впровадження реформ на українському енергоринку

Коболєв розкритикував план Вітренка щодо продажу "Нафтогазом" у березні газу для населення і ТКЕ на рік наперед

Уряд планує передати місцевим громадам землю в Карпатах для будівництва курорту "Боржава" - прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА