13:43 11.01.2021

Мінекономіки України прогнозує падіння ВВП у І кв. на 3%

2 хв читати
Мінекономіки України прогнозує падіння ВВП у І кв. на 3%

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оцінює падіння валового внутрішнього продукту України (ВВП) за підсумками січня-березня 2021 року в 3%, повідомляється в Огляді економічної активності, оприлюдненому на сайті міністерства в понеділок.

"Якщо до прийняття рішення про карантин вихідного дня у листопаді 2020 року та введення чергового локдауну в січні 2021-го Мінекономіки прогнозувало незначне зростання ВВП у першому кварталі 2021 року, то наразі, враховуючи скорочення запасу міцності більшості ВЕД (особливо сфери послуг) та виснаженість економіки постійними коливаннями та змінами умов роботи у 2020 році, очевидним є падіння ВВП за підсумками першого кварталу 2021 року, яке може досягти 3%", - йдеться в документі.

"Наразі ситуація з рівнем захворюваності в Україні свідчить, що продовження карантинних обмежень у першому кварталі 2021 року з жорсткими обмеженнями у січні є неминучим", - зазначило міністерство.

При цьому міністерство очікує відновлення зростання з другого кварталу цього року.

Водночас за підсумками січня-листопада Мінекономіки оцінює падіння ВВП на рівні 4,7% проти аналогічного періоду 2019 року, скорочення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) за цей період уповільнилося до 5,2% порівняно з 6% за 10 міс. 2020 року.

У Мінекономіки зазначили, що карантин вихідного дня, запроваджений у листопаді, уповільнив темпи зростання сфери роздрібної торгівлі та будівництва порівняно із жовтнем, проте не зупинив їх.

Серед позитивних чинників впливу на економічну активність міністерство назвало адаптацію деяких видів економічної діяльності до роботи в умовах карантину, а також збереження фінансової стабільності - низьку інфляцію та передбачувану стриману динаміку курсу. Окрім цього, населення показувало високу купівельну спроможність, а на світових ринках чорних металів і металевих руд зберігалася сприятлива кон'юнктура. Серед негативних чинників відзначено низьку інвестактивність і врожайність пізніх сільгоспкультур, яка була нижчою за торішній рівень (кукурудза, соняшник, соя, цукровий буряк).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посівна-2024 випереджає на 8,3% минулорічну - посіяно 476,7 тис. га ярих

РФ останніми атаками вибила 10-12% наявної в березні потужності генерації е/е - директор ЦДЕ

Експорт українським морським коридором за 7 міс. сягнув 33,8 млн тонн - Кубраков

Українсько-польські переговори аграрних асоціацій - є розуміння щодо широкої низки продуктів, щодо зерна рішення немає

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

"Запоріжкокс" продовжує капремонт коксової батареї №2 з інвестиціями в 60 млн грн, вкладення в оновлення за 2 роки перевищують 276 млн грн - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА