12:35 14.01.2021

Голова фінкомітету Ради пропонує обміняти ВВП-варанти на єврооблігації

3 хв читати
Голова фінкомітету Ради пропонує обміняти ВВП-варанти на єврооблігації

Обміняти ВВП-варанти, випущені під час реструктуризації зовнішнього боргу України у 2015 році, на єврооблігації, пропонує голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Що необхідно зробити в рамках боргової політики в 2021 році: проведення переговорів із власниками сумнозвісних варантів ім. Яресько про їх обмін на стандартні єврооблігації", - написав він у колонці в газеті "Сегодня".

На думку Гетманцева, дорожнеча держборгу України є основною перешкодою для розвитку, і проблема держборгу посилилася в 2014-2017 рр.

"Наше завдання в середньостроковій перспективі - послабити боргове навантаження і поступово перейти від кредитування МВФ до стандартних способів залучення грошових коштів на внутрішньому та міжнародному ринках", - вважає голова комітету.

Він пояснив, що для цього необхідно підвищити кредитні рейтинги в 2021 році на один щабель - до рівня "B+" із боку Fitch і S&P, повернутися до первинного профіциту держбюджету в 2022 році й стабілізувати рівень держборгу до ВВП, зберігши його в 2021 році на рівні +/-1 процентний пункт на рівні 2020 року.

Ще одним завданням 2021 року Гетманцев назвав вступ України до Азіатського банку інфраструктурних інвестицій та опрацювання альтернативних джерел фінансування держборгу.

ВВП-варанти були випущені в рамках реструктуризації держборгу України в 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $3,2 млрд (20% від обсягу реструктуризації) і не є частиною держборгу країни. Платежі за ВВП-варантами здійснюватимуться щорічно в грошовій формі в доларах США залежно від динаміки зростання реального ВВП України у 2019-2038 рр., проте через два календарні роки - тобто між 2021-м і 2040 роками.

Якщо приріст ВВП за рік буде нижчий за 3% або реальний ВВП буде меншим ніж $125,4 млрд, то виплат за паперами не буде. Якщо ж приріст реального ВВП становитиме від 3% до 4%, виплата за паперами становитиме 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо вище ніж 4% - то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%. Окрім цього, з 2021 до 2025 року платежі обмежені 1% ВВП.

Україна в середині серпня 2020 року оголосила про завершення викупу на відкритому ринку близько 11% своїх ВВП-варантів для зменшення виплат за ними в майбутньому. В ухваленому законі про держбюджет-2021 дебютні виплати за ними встановлено на рівні 1 млрд 154,7 млн грн, що за закладеним до документу середньорічним курсом 29,1 грн/$1 становить $39,68 млн.

У держбюджеті-2021 було продовжено на рік вперше впроваджену в 2020 році норму про право Мінфіну здійснювати угоди з державними деривативами (ВВП-варантами), включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж за рахунок здійснення державних запозичень. Умови таких угод визначає Кабінет Міністрів.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укртранснафта" у 2020 р. збільшила транспортування нафти на 1,5%, знизила транзит - на 0,4%

"Нафтогаз" відклав публікацію ціни газу для тепловиків на січень до завершення переговорів

Запаси вугілля на українських ТЕС досягли рекордного мінімуму і не гарантують енергетичну безпеку

Сі Цзіньпін заявив про найсерйознішу світову економічну кризу після Другої світової війни

Мінфін розпочав підготовку Бюджетної декларації на 2022-2024 рр.

Власники "Нової пошти" придбали сервіс термінової кур'єрської доставки iPost

МТСБУ в 2020 р. збільшило виплати за незастраховані транспортні засоби на третину

Кабмін направить до Ради законопроект про укрупнення газорозподільних компаній - прем'єр

Тимошенко: Ціна на газ не повинна перевищувати 3 грн, знизити тарифи треба рішенням Ради

ФДМ оскаржить рішення суду про скасування наказу визнання конкурсу з приватизації "Центренерго" у 2018 році таким, що не відбувся

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА