12:38 15.01.2021

У ВР зареєстровано законопроект про вдосконалення ринку послуг громадського транспорту в Україні, що викорінює старі маршрутки

2 хв читати
У ВР зареєстровано законопроект про вдосконалення ринку послуг громадського транспорту в Україні, що викорінює старі маршрутки

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4583 "Про внесення змін до деяких законів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом", метою якого є викорінювання старих маршруток у громадському транспорті.

"У Верховній Раді зареєстровано законопроект, мета якого - закінчити зі старими маршрутками у міському транспорті. Прийняття цього законопроекту дасть можливість нарешті вимагати від перевізників якості та залишити в минулому старі та рoзвалені автобуси", - написав міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.

Він зазначив, що цей законопроект, зокрема, пропонує замість "не завжди прозорих конкурсів на маршрути" почати закуповувати транспортну послугу через ProZorro. Крім того, міста самі зможуть визначати ціну та платити за кілометри, які обслужено.

"Цим ми закінчуємо дискримінацію пільговиків, оскільки перевізник уже отримує гроші за кілометри. Ключове слово - кілометри, а не "зібрані гроші з пасажирів". Такий підхід також дасть можливість вимагати від перевізників не лише обслуговування пасажирів на комфортних автобусах, а й встановлення трекерів та валідаторів для електронної оплати", - додав міністр.

Згідно з текстом законопроекту, оприлюдненим на сайті парламенту, суспільно важливі послуги з перевезення пасажирів мають здійснюватися автобусами, пристосованими для перевезення пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, передусім тих, які пересуваються в колісних візках.

Крім того, автобуси мають бути обладнані пристроями зовнішнього звукового інформування пасажирів з порушенням зору про номер і кінцеву зупинку маршруту, звуковими та візуальними (текстовими) системами в салоні таких автобусів для інформування пасажирів з порушенням зору та слуху про зупинки, GPS-трекерами.

"Організатор перевезень визначає тариф на проїзд з урахуванням економічно обґрунтованих витрат і обґрунтованої частини прибутку відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади. Перегляд рівня тарифів має здійснюватися у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, які не залежать від господарської діяльності перевізника, зокрема в разі зміни вартості пального більше ніж на 10%", - зазначено в документі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін доручив "Нафтогазу" забезпечити в березні оптовий продаж газу за фіксованою ціною для населення і ТКЕ до кінця квітня 2022 р.

"Укгазвидобування" з квітня-2021 має продавати на ринку весь газ на не гірших умовах, ніж групі "Нафтогаз"

"Центренерго" після зміни керівництва обмежило постачання на адресу "Юнайтед Енерджі"

"Центренерго" після зміни керівництва обмежило постачання на адресу "Юнайтед Енерджі"

Зеленський: Будівництво "Північного потоку-2" в обхід України - питання не лише економіки, а й енергобезпеки всієї Європи

Держпродспоживслужба у 2020 році відкрила 12 нових ринків для українського аграрного експорту

"Інтергал-Буд" приєднався до держпрограми "Доступна іпотека 7%"

Державні іпотечні програми навряд чи стануть стимулом для розвитку житлобудівництва - думка

Спецпредставник президента США з питань клімату закликав енергетичні компанії розвивати нові технології

Техкомітет ОПЕК+ обговорив варіант зростання нафтовидобутку в квітні на 1,5 млн б/д із урахуванням зростання в Саудівській Аравії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА