14:22 15.01.2021

Бізнес прогнозує зростання інфляції та ослаблення гривні - опитування НБУ

3 хв читати
Бізнес прогнозує зростання інфляції та ослаблення гривні - опитування НБУ

Український бізнес погіршив очікування щодо уповільнення інфляції протягом найближчих 12 місяців до 7,9% із 7% й ослаблення курсу гривні до 29,68 грн/$1 із 28,99 грн/$1.

Згідно з результатами регулярного щоквартального опитування ділових очікувань підприємств країни, розміщеними на сайті НБУ, індекс ділових очікувань (ІДО) підприємств знизився порівняно з минулим кварталом до 99,6% зі 100,8%.

За даними центробанку, зниження відбулося за рахунок погіршення оцінок загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар, а також фінансово-економічного стану власних підприємств.

Зазначається, що зниження ділової активності очікують підприємства всіх видів, за винятком підприємств енерго- і водопостачання.

Опитування свідчить, що більшість компаній (65%) не очікують зміни свого фінансово-економічного стану в наступні 12 місяців, 16,8% компаній очікують погіршення. Регулятор зазначив, що поліпшення фінансово-економічного стану очікують респонденти переробної промисловості й сільського господарства, тоді як негативні очікування мають підприємства будівництва, енерго- і водопостачання, транспорту й зв'язку.

Згідно зі звітом, бізнес очікує збільшення обсягів реалізації продукції, зокрема і на зовнішньому ринку. Оптимістичні настрої переважають у всіх секторах економіки, крім транспорту й зв'язку.

За даними опитування, п'ятий квартал поспіль бізнес налаштований скорочувати кількість працівників, хоча і дещо повільніше, ніж раніше. Скоротилася, зокрема, частка підприємств, які планують скорочення персоналу в найближчі 12 місяців - до 21,4% із 33,3% кварталом раніше. Песимістично налаштовані респонденти всіх видів економічної діяльності, крім підприємств енерго- і водопостачання.

Водночас продовжує зростати кількість компаній, які планують підвищувати зарплати своїм працівникам протягом наступних 12 місяців. Таких - 62,6% (проти 55,7% у попередньому кварталі). Знижувати зарплати готові лише 3,7% компаній.

Опитування демонструє, що частка компаній, які планують залучати кредити в Україні протягом наступних 12 місяців, майже не змінилася - 41,7% (у попередньому кварталі - 41,9%). Переважна більшість позичальників (76,7%) вважає за краще позичати кошти в національній валюті. Водночас зменшилася частка компаній, які планують брати кредити за кордоном - до 6,9% з 8,0%.

Наголошується, що загалом підприємства відзначили меншу потребу в позикових коштах, а головними перешкодами для залучення нових кредитів назвали високі ставки (58,7% респондентів) та надмірні вимоги до застави (39,1%).

В опитуванні ділових очікувань узяли участь 693 підприємства з 22 регіонів країни. Серед опитаних 18,8% - компанії переробної промисловості, 15,7% - оптової торгівлі, 15,2% - сільського господарства, 13,0% - транспорту та зв'язку, 6,8% - добувної промисловості, 4,6% - сфери електроенергії та водопостачання, 5,1% - роздрібної торгівлі, 3,2% - будівництва, 17,7% - підприємства інших галузей.

Як повідомлялося, ІДО - агрегований показник щодо очікуваного розвитку підприємств у наступні 12 місяців. Розраховується за результатами опитувань підприємств як середньоарифметичне значення балансів відповідей щодо фінансово-економічного стану підприємств, загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних витрат на проведення будівельних робіт, інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар, кількості працівників.

Значення індексу більше ніж 100 означає перевагу позитивних економічних настроїв у суспільстві, нижче ніж 100 - негативних економічних настроїв.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд України затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року

Українці на 3 березня подали 60 тис. податкових декларацій про доходи на 10,3 млрд грн

Кабмін схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей до 2025 року

Кабмін доручив "Нафтогазу" забезпечити в березні оптовий продаж газу за фіксованою ціною для населення і ТКЕ до кінця квітня 2022 р.

"Укгазвидобування" з квітня-2021 має продавати на ринку весь газ на не гірших умовах, ніж групі "Нафтогаз"

"Центренерго" після зміни керівництва обмежило постачання на адресу "Юнайтед Енерджі"

"Центренерго" після зміни керівництва обмежило постачання на адресу "Юнайтед Енерджі"

Зеленський: Будівництво "Північного потоку-2" в обхід України - питання не лише економіки, а й енергобезпеки всієї Європи

"Укравтодор" і "УЗ" підписали меморандум про добудову Дарницького моста в Києві до кінця 2021 р.

Держпродспоживслужба у 2020 році відкрила 12 нових ринків для українського аграрного експорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА