18:12 15.01.2021

Уряд схиляється порівну розподілити між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією 10,25 млрд кредиту "Укренерго" під держгарантії - прем'єр

3 хв читати
Уряд схиляється порівну розподілити між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією 10,25 млрд кредиту "Укренерго" під держгарантії - прем'єр

Попереднє рішення з розподілу 10,25 млрд грн кредитів під держгарантії, отриманих НЕК "Укренерго" від трьох держбанків для погашення її заборгованості перед "Гарантованим покупцем", передбачає рівний їх розподіл між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Попереднє рішення: розподілити кошти від "Укренерго" порівну між "Енергоатомом" і виробниками "зеленої" електроенергії", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр уточнив, що при такому підході сторони в результаті отримають приблизно по 5,1 млрд грн.

Шмигаль назвав таке рішення збалансованим і компромісним, але зазначив, що воно ще відпрацьовуватиметься.

"Ми ще маємо час, декілька днів, щоб остаточно визначитися", - сказав глава уряду.

Він наголосив, що уряд усвідомлює всю важливість підтримки і атомної генерації, як бази енергетичної безпеки держави, і ВДЕ-генерації, де Україна має міжнародні зобов'язання, підписані, зокрема, з виробниками "зеленої" електроенергії, ЄБРР, Світовим банком".

"Енергоатом" - це енергетична безпека держави, і необхідно віддавати певний пріоритет. "Зелена" генерація - це також пріоритет, це інвестиційний клімат і довіра інвесторів", - заявив Шмигаль.

Пояснюючи підтримку рішення про рівний розподіл коштів, прем'єр зазначив, що борг попередніх періодів перед "Енергоатомом", пов'язаний із виконанням компанією спецобов’язків (ПСО) для населення і необхідністю підтримки тарифу в 1,68 грн/кВт-год, становить майже 7 млрд грн, із яких у першому кварталі цього року необхідно щонайменше 5 млрд грн.

"Мінімально необхідний компанії обсяг коштів на перший квартал поточного року, з урахуванням ремонтних кампаній і виконанням зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення, становить майже 5 млрд грн", - сказав глава уряду.

Він додав, що для подальших розрахунків із ВДЕ-генерацією уряд оперативно працюватиме над випуском "зелених" облігацій (бондів), що передбачено домовленостями з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і закладено у бюджеті на 2021 рік.

"Ми оперативно це робитимемо, і забезпечуватимемо розрахунки із "зеленою" генерацією за рахунок зелених бондів", - повідомив Шмигаль.

На його думку, представники "зеленої" енергетики і банки мають зрозуміти такі дії уряду в нинішній ситуації.

Як повідомлялося, уряд 10 грудня в рамках наданих йому Верховною Радою в листопаді повноважень схвалив держгарантії для "Укренерго" для залучення 11,3 млрд грн кредитів для розрахунків із ДП "Гарантований покупець" і наступних його розрахунків із енергогенерацією, заборгованість перед якими з боку НЕК становить майже 30 млрд грн.

"Укренерго" 30 грудня 2020 року підписало договір кредитної лінії з Ощадбанком на 5 млрд грн, а також кредитні договори з Укрексімбанком і Укргазбанком на 4 млрд грн і 1,25 млрд грн відповідно.

Із кінця минулого року питання розподілу зазначених коштів розглядає також Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка у п'ятницю знову відклала ухвалення рішення щодо цього.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ готовий до більш рішучого підвищення облікової ставки для обмеження інфляції

Незважаючи на підвищення облікової ставки, монетарна політика НБУ залишається м'якою - перший заступник глави

НБУ підвищив облікову ставку до 6,5%

НБУ очікує уповільнення інфляції наприкінці 2021 року

Прем'єр України заявляє про п'ять ключових питань із МВФ і розраховує на SLA для другого траншу stand-by до червня

Україна має намір у 2025 році повністю забезпечити себе газом власного видобутку - прем'єр

Україна увійшла у весну з рекордними запасами газу 18 млрд куб. м

Завтра відбудеться повторний аукціон з продажу будівель "Заводу Напівпровідників" - Укрексімбанк

Законопроект про націоналізацію "Мотор-Січ" днями буде внесено до ВР - голова фракції "Слуга народу"

СБУ здійснила обшуки в Дунайському пароплавстві у межах справи щодо його угорської "дочки"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА