18:12 15.01.2021

Уряд схиляється порівну розподілити між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією 10,25 млрд кредиту "Укренерго" під держгарантії - прем'єр

3 хв читати
Уряд схиляється порівну розподілити між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією 10,25 млрд кредиту "Укренерго" під держгарантії - прем'єр

Попереднє рішення з розподілу 10,25 млрд грн кредитів під держгарантії, отриманих НЕК "Укренерго" від трьох держбанків для погашення її заборгованості перед "Гарантованим покупцем", передбачає рівний їх розподіл між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Попереднє рішення: розподілити кошти від "Укренерго" порівну між "Енергоатомом" і виробниками "зеленої" електроенергії", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр уточнив, що при такому підході сторони в результаті отримають приблизно по 5,1 млрд грн.

Шмигаль назвав таке рішення збалансованим і компромісним, але зазначив, що воно ще відпрацьовуватиметься.

"Ми ще маємо час, декілька днів, щоб остаточно визначитися", - сказав глава уряду.

Він наголосив, що уряд усвідомлює всю важливість підтримки і атомної генерації, як бази енергетичної безпеки держави, і ВДЕ-генерації, де Україна має міжнародні зобов'язання, підписані, зокрема, з виробниками "зеленої" електроенергії, ЄБРР, Світовим банком".

"Енергоатом" - це енергетична безпека держави, і необхідно віддавати певний пріоритет. "Зелена" генерація - це також пріоритет, це інвестиційний клімат і довіра інвесторів", - заявив Шмигаль.

Пояснюючи підтримку рішення про рівний розподіл коштів, прем'єр зазначив, що борг попередніх періодів перед "Енергоатомом", пов'язаний із виконанням компанією спецобов’язків (ПСО) для населення і необхідністю підтримки тарифу в 1,68 грн/кВт-год, становить майже 7 млрд грн, із яких у першому кварталі цього року необхідно щонайменше 5 млрд грн.

"Мінімально необхідний компанії обсяг коштів на перший квартал поточного року, з урахуванням ремонтних кампаній і виконанням зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення, становить майже 5 млрд грн", - сказав глава уряду.

Він додав, що для подальших розрахунків із ВДЕ-генерацією уряд оперативно працюватиме над випуском "зелених" облігацій (бондів), що передбачено домовленостями з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і закладено у бюджеті на 2021 рік.

"Ми оперативно це робитимемо, і забезпечуватимемо розрахунки із "зеленою" генерацією за рахунок зелених бондів", - повідомив Шмигаль.

На його думку, представники "зеленої" енергетики і банки мають зрозуміти такі дії уряду в нинішній ситуації.

Як повідомлялося, уряд 10 грудня в рамках наданих йому Верховною Радою в листопаді повноважень схвалив держгарантії для "Укренерго" для залучення 11,3 млрд грн кредитів для розрахунків із ДП "Гарантований покупець" і наступних його розрахунків із енергогенерацією, заборгованість перед якими з боку НЕК становить майже 30 млрд грн.

"Укренерго" 30 грудня 2020 року підписало договір кредитної лінії з Ощадбанком на 5 млрд грн, а також кредитні договори з Укрексімбанком і Укргазбанком на 4 млрд грн і 1,25 млрд грн відповідно.

Із кінця минулого року питання розподілу зазначених коштів розглядає також Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка у п'ятницю знову відклала ухвалення рішення щодо цього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зниження втричі нормативу сплати дивідендів "Нафтогазом" вивільнило 8,5 млрд грн на закупівлю газу – Вітренко

"Чистий" продаж валюти Нацбанком цього тижня трохи зріс - до $986 млн

Україна скасувала ліцензування експорту пшениці та квотування експорту азотних добрив, дозволила експорт вівса

Україна отримала від Німеччини грант на EUR1 млрд

Залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становлять 10,2 млрд грн

Єврокомісія скасовує мита та ПДВ на ввезення життєво важливих товарів для українців

Рада дозволила роботодавцям звільняти працівників через неможливість забезпечити умови праці

Купівля землі до війни була вигіднішою за оренду, після вторгнення РФ однозначної відповіді немає – експерт KSE

Лазебна запропонувала депутатам ЄП дозволити переміщеним до ЄС українцям та українському бізнесу сплачувати податки в Україні

Функціонування ринку сільгоспземель відкрило в Україні можливість інтенсивного розвитку агросектору - експерт KSE

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА