Інтерфакс-Україна
10:30 18.01.2021

Уряд України тимчасово обмежив ціну на газ для населення з 1 лютого на рівні 6,99 грн/куб. м

2 хв читати
Уряд України тимчасово обмежив ціну на газ для населення з 1 лютого на рівні 6,99 грн/куб. м

За дорученням президента України Кабінет Міністрів затвердив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів у понеділок.

За словами прем'єр-міністра, така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину, і вище ніж 6,99 грн за кубометр постачальники газу ціну піднімати не зможуть.

"Це рішення дасть змогу знизити ціну на газ для українців у середньому на 30%. Наголошу, що встановлена урядом ціна нижча на 1,5 грн за кубометр за ту, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тис. грн, або 75% мінімальної зарплати на той час. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого самого споживання середня платіжка буде приблизно на 500 грн менша і становитиме приблизно 40% мінімальної зарплати", - пояснив Шмигаль.

Як наголосив прем'єр-міністр, ті споживачі, які отримають мінімальну ціну газу, і далі отримуватимуть субсидії в повному розмірі. Наразі середній місячний розмір субсидій у країні становить більше ніж 1,6 тис. грн, субсидії отримують понад 3 млн домогосподарств.

"Дуже важливо зрозуміти, що рішення про встановлення граничного тарифу на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Але без втручання в ситуацію вже в лютому ціна кубометра газу могла підвищитися до 12 грн. Ми бачимо, що в Європі попит на газ зростає, і ціни на біржах уже наближаються до $350 за кубометр. За такої ціни спекулянти з окремих газопостачальних компаній могли підняти ціну вище ніж 12 грн за кубометр", - додав Шмигаль.

За його словами, для споживачів, що оформили раніше тарифний план "Річний", ціна газу збережеться згідно з умовами підписаних договорів.

"Я хочу зараз заспокоїти цих людей і наголосити, що ті, хто мають річні контракти, нижче 6 гривень 99 копійок, залишаться з цими контрактами так, як вони і підписані, - на рік", ‒ сказав прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Денис Шмигаль 13 січня доручив підготувати проект рішення про граничний рівень ціни на природний газ для населення на період карантину по 6,99 грн за куб. м, що відповідає мінімальній ціні на українській біржі в січні цього року.

"Нафтогаз" того самого дня ввечері повідомив, що його газопостачальна компанія (ГПК) готова постачати газ на таких умовах. Для клієнтів ГПК, що раніше оформили тарифний план "Річний", вартість газу не зміниться і становитиме 4,73 грн, 5,24 грн і 6,45 грн за куб. м, відповідно до умов договорів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Мотор Січ" розміщує додаткову емісію на 524,5 млн грн

В ЄС пропонують замість "стелі цін" на нафту РФ заборонити її перевезення морем - ЗМІ

"Київстар" проводить SPO на $131,3 млн із можливістю збільшення до $150,9 млн, акції подешевшали на 6,6%

Податком "на розкіш" у 2026р оподатковуються легкові авто більш ніж 20 марок ціною від 3,24 млн грн

Військові з грудня 2024р заощадили на знижках на АЗК "Укрнафти" понад 120,5 млн грн

Укрексімбанк та Укргазбанк у IV кв. 2025р надали місцевим радам позики на 363,7 млн грн та EUR6,7 млн – Мінфін

Пільгові кредити на диверсифікацію енергоживлення стали доступними в банках — Висоцький

Банки-партнери "Укрфінжитла" видали кредитів за програмою "єОселя" на 40 млрд грн

МХП отримала заявки на викуп $330,8 млн, або 60,1% єврооблігацій-2026

"Кернел" перевів виробництво олії "Щедрий Дар" і "Стожар" на "зелену" енергію із соняшникового лушпиння

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА