Інтерфакс-Україна
11:20 18.01.2021

Шмигаль розраховує на впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні в 2021 році

2 хв читати
Шмигаль розраховує на впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні в 2021 році

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розраховує, що закон про впровадження в Україні накопичувального рівня пенсійної системи буде ухвалено вже у 2021 році.

"Ми з Міністерством соціальної політики повністю напрацювали стратегію запровадження накопичувальної пенсійної системи, ми її обговорили й погодили всі нюанси з профільним комітетом Верховної Ради. Наразі це питання перебуває в законодавчій площині. Відповідний проект закону підготовлено, будемо просити парламентарів прийняти його якомога швидше, щоб цього року ми цю накопичувальну пенсійну систему запровадили в Україні", - сказав Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр наголосив, що Україна потребує впровадження накопичувальної пенсійної системи та вважає неприйнятним, що за 30 років незалежності цього так і не було зроблено.

"Ще одним злочином, на мій погляд, є, відсутність в Україні цивілізованого Фондового ринку. Є презентація, підготовлена Національною комісією з цінних паперів та фондових ринків спільно з USAID, ЄБРР і Американською торговельною палатою. Вони готові надати фінансування. Там величезний масштаб роботи", - додав він.

За словами Шмигаля, найближчим часом буде підписано меморандум, після чого розпочнеться його впровадження. "Ми хочемо, щоб нормальний Фондовий ринок запрацював через рік. Але там маса законодавчої роботи. Тому, з урахуванням усіх нюансів бюрократії, для повноцінної роботи може знадобитися три роки", - констатував прем'єр.

Як повідомлялося, у травні 2020 року Шмигаль допускав упровадження накопичувального рівня пенсійного системи до 2021 року.

Керівник комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова (фракція "Слуга народу") вважає, що законопроект №2683 про впровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення необхідно ухвалити у 2021 році, щоб відповідну модель можна було впровадити з 2023 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА