Інтерфакс-Україна
20:04 18.01.2021

Україна 17 січня збільшила відбір газу з ПСГ до 122,5 млн куб. м

2 хв читати
Україна 17 січня збільшила відбір газу з ПСГ до 122,5 млн куб. м

Україна 17 січня 2021 року відібрала зі своїх підземних сховищ (ПСГ) 122,5 млн куб. м природного газу, свідчать оперативні дані АТ "Укртранссгаз".

Якщо в першій декаді січня відбір коливався від 59 млн куб. м до 72,6 млн куб. м, то далі зі збільшенням морозів розпочалося неухильне зростання: 79,1 млн, 81,9 млн, 87,2 млн, 90,5 млн, 96,2 млн, 103,2 млн, 122,5 млн куб. м.

За розрахунками агентства "Інтерфакс-Україна", до цих днів востаннє добовий відбір із ПСГ країни перевищував "сотку" два роки тому - 8 січня 2019 року, коли зі сховищ було відібрано 101,2 млн куб. м природного газу. За останні п'ять років було ще два таких періоди: наприкінці лютого-початку березня 2018-го і на початку січня 2016 року.

"І це (відбір 120 млн куб. м - ІФ), звичайно ж, не максимальна технічна потужність ПСГ (за поточних запасів - ІФ). За потреби, об’єми відбору можна навіть дещо збільшувати. Тому наші і вітчизняні, і іноземні партнери можуть бути впевнені, що газ, який вони зберігають, буде відібраний (якщо, звичайно, подати заявку в необхідний термін)", - наголошується в повідомленні компанії у Facebook.

В "Укртрансгазі" також зазначили, що для роботи найбільшого в країні Більче-Волицько-Угерське ПСГ навіть залучили додатковий персонал.

"Команда оператора газосховищ працює без перерв і вихідних, щоб у будинках українців було тепло і затишно", - додали в компанії.

До системи 12 підземних сховищ "Укртрансгазу", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", загальною місткістю 31 млрд куб. м входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м, розташоване на тимчасово окупованій території).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Економіка України продемонструвала значну стійкість, але з'явилися ознаки уповільнення - Пакет розширення

Вакантність столичної торгової нерухомості знизилась до 12,9%

"Інтерпайп" за 6 міс. знизив продаж залізничної продукції у Європі та України і наростив в інших країнах включно

НКРЕКП схвалила тариф "Укренерго" на передачу на 2026р. в 786,74 грн/МВт*год, для зеленої металургії – в 428,63 грн/МВт*год

Нова програма МВФ не залежатиме від надання репараційного кредиту - Свириденко

Аграрії отримали 245,9 млн грн страхових відшкодувань за програмою "МетеоЗахист 2025"

Питання платіжного балансу має розглядатися з базовим припущенням достатнього міжнародного фінансування – Пишний

Оцінки ділової активності бізнесу у жовтні трохи погіршилися, але залишилися в позитивній зоні – НБУ

Уряд розраховує на 10-14 млн користувачів "Зимової підтримки" взимку 2025-2026рр

Доходи держбюджету за 10 міс.-2025 зросли на 26,4%, видатки – на 21,3% – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА