14:36 19.01.2021

VS Energy слідом за "Херсон-" і "Чернівці-" оголосила про викуп акцій міноритаріїв "Кіровоградобленерго"

2 хв читати
VS Energy слідом за "Херсон-" і "Чернівці-" оголосила про викуп акцій міноритаріїв "Кіровоградобленерго"

ТОВ "ВС Груп Менеджмент" спрямувало міноритаріям ПрАТ "Кіровоградобленерго" публічну безвідкличну вимогу примусового викупу акцій (squeeze-out).

Згідно з оприлюдненим на сайті НКЦПФР повідомленням обленерго, ціна викупу акцій компанії становить 1,3 грн за акцію за її номінальної вартості 0,25 грн.

У документі зазначено, що найвища ціна, за якою заявник або афілійовані з ним особи придбали акції емітента в останні 12 місяців, становила 1,3 грн.

Визначена оцінювачем ТОВ "Ф.К.ТИТАН" ринкова ціна акції "Кіровоградобленерго" на 22 грудня 2020 року становила 1,26 грн.

Заявник вказує на пряме володіння 0,0003% акцій "Кіровоградобленерго", опосередковане з іншими афілійованими особами - 96,769%. Повідомлення про домінантний контрольний пакет (понад 95%) було подано 23 грудня 2020 року.

Раніше, на початку січня цього року, повідомлення про примусовий викуп акцій розмістили "Херсон-" і "Чернівціобленерго".

Ціна викупу "ВС Груп Менеджмент" акцій "Херсонобленерго" становитиме 1,88 грн за акцію за її номінальної вартості 0,25 грн, "Чернівціобленерго" - по 1,66 грн за її номінальної вартості 0,25 грн.

VS вказує на пряме володіння 96,5739% акцій "Херсонобленерго", опосередковане з іншими афілійованими особами - 96,574031%, у "Чернівціобленерго" - пряме 95,942268% акцій, опосередковане - 95,942278%.

Як повідомлялося, в 2017 році Україна імплементувала вимоги Директив ЄС у частині реформи фондового ринку, ухваливши зміни до закону "Про акціонерні товариства", які законодавчо закріпили механізми виведення з обігу на фондових біржах паперів квазі-громадських організацій підприємств, зокрема через squeeze-out і sell-out. Squeeze-out передбачає право особи (осіб, що діють спільно), яка стала власником 95% акцій і більше, здійснювати примусовий викуп акцій у міноритарних акціонерів.

Раніше бенефіціарами VS Energy українські ЗМІ і політики називали декілька великих російських підприємців Олександра Бабакова, Євгенія Гінера і Михайла Воєводіна.

Наразі її бенефіціарами зазначені громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс, Валтс Вігантс, а також громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська.

Нині до складу групи VS Energy входять "Херсон-", "Житомир-", "Кіровоград-", "Рівне-" і "Чернівціобленерго".

"Київ-" та"Одесаобленерго" в 2019 році було продано групі "ДТЕК" Ріната Ахметова, яка згодом самостійно здійснила процедуру squeeze-out.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

8 компаній розділили між собою всі запропоновані на аукціоні 2200 МВт потужності для імпорту електроенергії з Росії

Молдова закупила в середу на міжнародному ринку ще 1,5 млн кубометрів газу

"Енергоатом" викупив майже всю доступну потужність для імпорту е/е з Білорусі у листопаді – результати аукціону

Україна готова надавати іноземним замовникам до 40% своїх ПСГ для створення стратегічних запасів

ЄС надасть Молдові EUR60 млн на боротьбу з енергетичною кризою

Уряд очікує зростання видобутку вугілля - прем'єр

ОГХК, "Президент Готель", "Електронмаш" і порт "Усть-Дунайськ" на черзі великої приватизації в 2021 році – голова ФДМ

Економічні збитки від пандемії COVID-19 виявилися сильнішими за прогнозовані - ООН

Чиста купівля валюти населенням із початку жовтня становила $37 млн - голова Ради НБУ

Розроблюваний РНБО енергобаланс використовуватиметься для ухвалення управлінських рішень - Данілов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА