19:08 19.01.2021

Пандемія коронавірусу змушує європейські банки скорочувати обсяги кредитування

1 хв читати
Пандемія коронавірусу змушує європейські банки скорочувати обсяги кредитування

Банки зменшують обсяги кредитування європейських компаній і домогосподарств, чекаючи на збільшення безнадійних позик унаслідок запровадження нових локдаунів через пандемію коронавірусу, свідчать дані Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Згідно з результатами щоквартального дослідження ЄЦБ, дедалі більше банків єврозони посилюють умови кредитування, особливо у Франції. Це є тривожним сигналом для економіки регіону, що постраждала на фоні пандемії, і може завадити зусиллям ЄЦБ, спрямованим на запобігання кредитній кризі, пише газета Financial Times.

"Посилення умов зумовлене здебільшого несприятливими прогнозами банків щодо ризиків, що відображає невизначеність у питаннях відновлення економіки та занепокоєння стосовно кредитоспроможності позичальників у контексті нових обмежень, пов'язаних із коронавірусом", - йдеться в повідомленні ЄЦБ.

Останнім часом зросла кількість банків, які повідомили про посилення своїх внутрішніх правил або критеріїв затвердження нових позик для компаній, іпотечних позик для домогосподарств та споживчих кредитів.

Проблема зниження обсягів кредитування буде в центрі уваги представників ЄЦБ під час засідання, яке відбудеться в четвер, зазначає FT. Очікується, що керівництво банку не змінюватиме параметрів грошово-кредитної політики і наголосить на своєму намірі зберігати "сприятливі умови фінансування" для підтримки відновлення економіки поточного року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА