Інтерфакс-Україна
12:20 20.01.2021

Україна все ще має шанси отримати транш МВФ у І кв.-2021 - BofA

2 хв читати
Україна все ще має шанси отримати транш МВФ у І кв.-2021 - BofA

Україна все ще може отримати транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) в січні-березні 2021 року, незважаючи на впровадження держрегулювання газового ринку, однак більш консервативний сценарій передбачає отримання цього траншу у квітні-червні цього року, вважають аналітики BofA.

"Високі потреби фінансування в 2021 році мають утримати Україну у співпраці з МВФ", - зазначили вони в BofA Global Research, матеріалами якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна".

На їхню думку, МВФ може відтермінувати транш Україні через впровадження заходів держрегулювання газового ринку, проте Фонд, найімовірніше, візьме до уваги пом'якшувальні фактори такого рішення - це тимчасовий характер зниження цін на газ і надзвичайні умови пандемії. Це дасть змогу Україні в найближчому часі укласти staff-level agreement, вважають у BofA.

"Додаткові ризики для загального інвестиційного процесу в Україні переважно пов'язані з обіцяним поштовхом до реформи правосуддя", - наголошується в документі.

Як раніше наголошував прем'єр-міністр Денис Шмигаль, обмеження ціни на газ для населення в 6,99 грн за куб. м впроваджується на два місяці - через наявні перекоси на ринку, але не є поверненням до режиму спецзобов'язань, від якого Україна відмовилася в рамках програми поточної співпраці з МВФ stand-by.

В Україні з 11 січня працює місія Європейського департаменту МВФ з питань першого перегляду програми для України у форматі stand-by.

Фонд 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд) із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу. Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми - за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня та 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншу - по $700 млн, третього - $560 млн і завершального четвертого - $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія щодо першого перегляду програми працюватиме 13-23 липня, проте цей план був порушений.

За даними інформованих джерел агентства "Інтерфакс-Україна", програму stand-by фактично було поставлено "на паузу" через дії з боку української сторони, які поставили під сумніви базові принципи співпраці за програмою. Проте заяви президента Володимира Зеленського про прихильність реформам і боротьбі з корупцією та низка конкретних кроків, зокрема прийняття держсбюджету-2021 та відновлення оргструктури Нацбанку, дали змогу відкрити роботу місії наприкінці минулого року і продовжити її після перерви на свята на початку цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія включила BGV Graphite в Кіровоградській області до 13 стратегічних CRM-проєктів за межами ЄС

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 15,5% - опитування

Експорт пшениці в 2024/2025 МР досяг майже 16 млн тонн - Мінагрополітики

Кабмін виділив 2,4 млрд грн на "Національний кешбек" і 200 млн грн - на компенсацію вартості української промислової техніки - Шмигаль

Кабмін спрямував $200 млн "Укренерго" на відшкодування витрат на захист електропідстанцій, погодив залучення EUR36,4 млн для "Укргазвидобування"

Укргазбанк надав кредит Кривому Рогу 500 млн грн на енергозбереження

Зміни у статут "Укренерго" можуть загальмувати міжнародне фінансування та призначення керівника – думка

Претендентами у Раду НБУ по квоті парламенту є Данилишин, Козюк, Майснер та Кузнецова

Експорт молочних продуктів у 2024р. перевищив імпорт удвіччі – галузева асоціація

"Інтерпайп" почав постачати труби для соляних шахт в Італії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА