16:48 20.01.2021

Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

3 хв читати
Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

Близько третини українських готелів у 2020 році скоротили валову виручку на 40-60% порівняно з результатами 2019 року, ще для 30% готелів втрати перевищили 60%, свідчать результати опитування Асоціації готелів та курортів України (UHRA).

Згідно з опитуванням, 21% готелів зафіксували скорочення виручки на 25-40%. При цьому лише 4% опитаних відзначили зростання показника, а у 3% готелів виручка залишилася на рівні попереднього року, випливає зі звіту, представленого під час прес-конференції "Оцінка впливу COVID-19 на готельну індустрію України" в середу.

При цьому більше ніж половина опитаних готельєрів (57%) вважає, що повернення показників на рівень 2019 року стане можливим лише в 2022 році. Водночас близько 23% готельєрів очікують цього вже в 2021 році, 20% - у 2023-му та пізніше.

За результатами опитування асоціації, 75% опитаних готелів вимушені були скоротити кількість персоналу минулого року: чверть респондентів звільнили 10-20% співробітників, 33% - близько 20-40% і понад 15% готелі скоротили більше ніж 40% персоналу. Водночас 22% готелів вдалося зберегти чисельність співробітників, і лише 3% найняли додатковий персонал через збільшення попиту.

За словами керівника напряму міжнародних відносин UHRA Івана Луня, готельєри були змушені вжити заходів для забезпечення роботи своїх об'єктів в умовах пандемії. Зокрема, дві треті опитаних знизили ціни на свої послуги, 63% - розпочали роботу над підвищенням якості послуг: ремонт, репозиціонування, оновлення стандартів, зміна комплектації. Близько 33% респондентів також почали впроваджувати й оновлювати цифрові та маркетингові інструменти.

Крім того, близько 27% операторів запровадили додаткові послуги у своїх готелях, зокрема здачу приміщень під коворкінги та офіси, ще 7% - перепрофілювали деякі зони під приміщення з азартними іграми.

За даними UHRA, 55% готелів не мають активних банківських кредитів. Водночас близько 10% готельєрів зуміли домовитися з банками про перегляд кредитних угод, ще 9% перебувають у стані переговорів, а 6% опитаних не змогли домовитися з банківськими установами.

Найбільш дієвими та очікуваними заходами з боку уряду для підтримки готельної галузі готельєри назвали компенсацію зарплати на період локдауну (76% опитаних), звільнення від земельного податку і податку на нерухомість (60%), зниження ПДВ для готелів (44%), скасування туристичного збору до кінця року (36%), компенсацію відсотків за банківськими кредитами (13%).

Крім того, більше ніж половина (66%) готельєрів виступають за ефективний держконтроль за поширенням вірусу, тестування та вакцинацію замість обмеження роботи бізнесу і закриття кордонів.

Загалом, згідно з опитуванням, 70% готелів планують продовжувати роботу, попри карантинні обмеження. Ще 20% мають намір обмежити під час карантину деякі послуги і служби готелю. Близько 7% опитаних зазнають значних збитків і планують закрити готелі, а 2% респондентів перебувають у процесі продажу бізнесу.

В опитуванні асоціації взяли участь 122 готелі переважно категорії "три зірки" із середнім номерним фондом у 72 номери. При цьому дві треті респондентів - готелі з великих міст і обласних центрів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА