16:48 20.01.2021

Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

3 хв читати
Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

Близько третини українських готелів у 2020 році скоротили валову виручку на 40-60% порівняно з результатами 2019 року, ще для 30% готелів втрати перевищили 60%, свідчать результати опитування Асоціації готелів та курортів України (UHRA).

Згідно з опитуванням, 21% готелів зафіксували скорочення виручки на 25-40%. При цьому лише 4% опитаних відзначили зростання показника, а у 3% готелів виручка залишилася на рівні попереднього року, випливає зі звіту, представленого під час прес-конференції "Оцінка впливу COVID-19 на готельну індустрію України" в середу.

При цьому більше ніж половина опитаних готельєрів (57%) вважає, що повернення показників на рівень 2019 року стане можливим лише в 2022 році. Водночас близько 23% готельєрів очікують цього вже в 2021 році, 20% - у 2023-му та пізніше.

За результатами опитування асоціації, 75% опитаних готелів вимушені були скоротити кількість персоналу минулого року: чверть респондентів звільнили 10-20% співробітників, 33% - близько 20-40% і понад 15% готелі скоротили більше ніж 40% персоналу. Водночас 22% готелів вдалося зберегти чисельність співробітників, і лише 3% найняли додатковий персонал через збільшення попиту.

За словами керівника напряму міжнародних відносин UHRA Івана Луня, готельєри були змушені вжити заходів для забезпечення роботи своїх об'єктів в умовах пандемії. Зокрема, дві треті опитаних знизили ціни на свої послуги, 63% - розпочали роботу над підвищенням якості послуг: ремонт, репозиціонування, оновлення стандартів, зміна комплектації. Близько 33% респондентів також почали впроваджувати й оновлювати цифрові та маркетингові інструменти.

Крім того, близько 27% операторів запровадили додаткові послуги у своїх готелях, зокрема здачу приміщень під коворкінги та офіси, ще 7% - перепрофілювали деякі зони під приміщення з азартними іграми.

За даними UHRA, 55% готелів не мають активних банківських кредитів. Водночас близько 10% готельєрів зуміли домовитися з банками про перегляд кредитних угод, ще 9% перебувають у стані переговорів, а 6% опитаних не змогли домовитися з банківськими установами.

Найбільш дієвими та очікуваними заходами з боку уряду для підтримки готельної галузі готельєри назвали компенсацію зарплати на період локдауну (76% опитаних), звільнення від земельного податку і податку на нерухомість (60%), зниження ПДВ для готелів (44%), скасування туристичного збору до кінця року (36%), компенсацію відсотків за банківськими кредитами (13%).

Крім того, більше ніж половина (66%) готельєрів виступають за ефективний держконтроль за поширенням вірусу, тестування та вакцинацію замість обмеження роботи бізнесу і закриття кордонів.

Загалом, згідно з опитуванням, 70% готелів планують продовжувати роботу, попри карантинні обмеження. Ще 20% мають намір обмежити під час карантину деякі послуги і служби готелю. Близько 7% опитаних зазнають значних збитків і планують закрити готелі, а 2% респондентів перебувають у процесі продажу бізнесу.

В опитуванні асоціації взяли участь 122 готелі переважно категорії "три зірки" із середнім номерним фондом у 72 номери. При цьому дві треті респондентів - готелі з великих міст і обласних центрів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекономіки фіксує дефіцит кадрів у всіх галузях - заступник міністра Бережна

Після аудиту Кабмін запровадить чіткіші параметри критичності підприємств і бронювання працівників - Шмигаль

Бізнес запрошено до розробки внутрішнього плану - Зеленський

Україна має намір зберегти частину $50 млрд від G7 за рахунок заморожених активів РФ як резерв після 2025 р. - прем'єр

Прогнозів щодо ОЗП через можливі дії РФ бути не може, але Україна інтенсивно готується до нього на всіх напрямах - прем'єр

Заборгованість за проєктами з держфінансуванням понад 8 млрд грн - "Автомагістраль-Південь"

"Ічнянський молочно-консервний комбінат" у 2025 р. запустить лінію кисломолочного сиру та побудує молочну ферму

Українські євробонди та акції подорожчали на новинах про перемогу Трампа на виборах США

Детінізація алкогольного ринку за 10 міс. принесла держбюджету додаткові 3,3 млрд грн

Чиста купівля населенням валюти в жовтні сягнула рекорду з листопада 2012 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА