14:27 21.01.2021

Нацбанк України підвищив прогноз інфляції на 2021 рік до 7%

2 хв читати
Нацбанк України підвищив прогноз інфляції на 2021 рік до 7%

Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз інфляції на 2021 рік із 6,5% (у жовтневому прогнозі) до 7% і очікує її повернення до 5% у 2022 році.

"У першій половині 2021 року інфляція прискориться, проте повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 в. п. у першому півріччі 2022 року. Національний банк переглянув прогноз зростання інфляції в 2021 році в бік підвищення з 6,5% до 7%... У 2022–2023 роках інфляція перебуватиме близько середньострокової цілі в 5%", - повідомляється на сайті Нацбанку в четвер.

Центробанк зазначив, що прискорення зростання цін у першій половині 2021 року зумовлено швидким споживчим попитом, подорожчанням енергоносіїв, більш низьким, ніж минулого року, урожаєм сільськогосподарських культур і зростанням виробничих витрат бізнесу, зокрема на оплату праці.

Наголошується, що темпи зростання адміністративно регульованих цін залишатимуться високими внаслідок підвищення акцизів на тютюнові вироби і подорожчання електроенергії.

Згідно з повідомленням, за оцінками НБУ, влітку і на початку осені 2021 року інфляція перевищить 8%.

Водночас НБУ очікує, що в другій половині поточного року вплив проінфляційних факторів слабшатиме, що розгорне інфляційну динаміку. Очікується, що за рахунок нарощування пропозиції сільськогосподарської продукції нового врожаю сповільниться продовольча інфляція, а наприкінці року вичерпається ефект низької бази порівняння для окремих товарів.

Окрім цього, монетарна політика Нацбанку також буде спрямована на ослаблення фундаментального тиску на ціни з боку стійкого споживчого попиту і на поліпшення інфляційних очікувань, зазначила прес-служба центробанку.

"Як наслідок, очікується, що показник базової інфляції на кінець 2021 року становитме 5,9%, а загальна інфляція знову повернеться в цільовий діапазон у першій половині наступного року", - зазначено в повідомленні.

Згідно з повідомленням, НБУ погіршив прогноз базової інфляції на 2021 рік з 5,4% (у жовтневому прогнозі) до 5,9% й очікує її повернення до 3,8% у 2022 році.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Прозорро.Продажі" оновили пошук на порталі

Уряд України затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року

Українці на 3 березня подали 60 тис. податкових декларацій про доходи на 10,3 млрд грн

Кабмін схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей до 2025 року

Кабмін доручив "Нафтогазу" забезпечити в березні оптовий продаж газу за фіксованою ціною для населення і ТКЕ до кінця квітня 2022 р.

"Укгазвидобування" з квітня-2021 має продавати на ринку весь газ на не гірших умовах, ніж групі "Нафтогаз"

"Центренерго" після зміни керівництва обмежило постачання на адресу "Юнайтед Енерджі"

"Центренерго" після зміни керівництва обмежило постачання на адресу "Юнайтед Енерджі"

Зеленський: Будівництво "Північного потоку-2" в обхід України - питання не лише економіки, а й енергобезпеки всієї Європи

"Укравтодор" і "УЗ" підписали меморандум про добудову Дарницького моста в Києві до кінця 2021 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА