07:43 22.01.2021

ЄБА пропонує продовжити термін реалізації Нацплану скорочення викидів на 5 років

2 хв читати
ЄБА пропонує продовжити термін реалізації Нацплану скорочення викидів на 5 років

Реалізацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) і терміну виконання відповідної Директиви ЄС №2010 / 75 необхідно продовжити до 1 січня 2038 року, оскільки виконати його у встановлені терміни - до 2028-2033 рр. практично неможливо, заявила Європейська бізнес асоціація (ЄБА).

"Ми повинні поставити себе на місце інвестора, який підтримав державу в необхідності модернізації енергетичної системи, і розраховував на запропоновану нею (державою - ІФ) ж фінансову підтримку. Замість цього ми спостерігаємо ситуацію, заручниками якої стали всі українці. Нам необхідно якомога швидше відновити діалог з виходу з цієї кризи, поки ще не пізно", - наводиться в повідомленні на сайті ЄБА коментар координатора Комітету екології та сталого розвитку Ольги Бойко.

В ЄБА оцінюють необхідні інвестиції для реалізації НПСВ в EUR4,1 млрд, з яких 82% - у 2021-2027 рр., і вважають практично неможливим виділення такої суми власниками установок.

В асоціації пропонують також передбачити джерела і механізми фінансування НПСВ, актуалізувати перелік установок і переглянути послідовність впровадження проектів з установки пилогазоочистки.

ЄБА наголосила, що підтримує повноцінне впровадження НПСВ при оперативному запуску процесу його оновлення з залученням уряду, представників Енергетичного співтовариства, бізнесу та громадськості.

В асоціації нагадують, що мета НПСВ - знизити викиди оксидів азоту на 72% до 2033 року, а викиди сірки і пилу - на 95% до 2028 року. У разі невиконання вимог НПСВ операторам установок доведеться зупиняти роботу енергоблоків.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА