16:47 22.01.2021

Низка асоціацій просять Зеленського накласти вето на закон про зниження ПДВ до 14% на сировинну агропродукцію

2 хв читати
Низка асоціацій просять Зеленського накласти вето на закон про зниження ПДВ до 14% на сировинну агропродукцію

Зниження ПДВ до 14% на окремі види сільгосппродукції призведе до зростання собівартості харчових продуктів на 3-4% і зниження прибутковості переробних підприємств на 50-70%, тому відповідний закон (№3656) необхідно ветувати, заявили учасники прес-конференції в Києві у п'ятницю.

"Ми звернулися до президента України з проханням застосувати право вето до цього закону, оскільки він руйнує конкурентне середовище, наші виробники втрачають позиції на внутрішньому ринку, безсумнівно відбудеться збільшення імпорту у сфері виробництва молока, м'яса, м'ясних продуктів. Ця ініціатива безсумнівно матиме негативні соціальні наслідки, а також зростання цін для виробників", - сказав голова аграрного комітету Торгово-промислової палати Олег Юхновський.

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, посилаючись на експертів асоціації та представників бізнесу, вважає, що в разі набуття законом чинності постраждають виробники борошна, молока та рослинної олії. За його словами, збанкрутують щонайменше третина виробників рослинного масла, що працюють на внутрішній ринок.

Пропозицію вето на прес-конференції підтримали також представники Федерації роботодавців України, Всеукраїнської асоціації пекарів, Спілки молочних підприємств України, Спілки "Борошномели України".

Як повідомлялося, 17 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про зниження з 20% до 14% ставки ПДВ на сировинну агропродукцію. Згідно з документом, під пільгову ставку потраплять операції з цільним молоком, великою рогатою худобою, живими свинями, пшеницею, житом, ячменем, вівсом, кукурудзою, соєвими бобами, зернами льону та ріпаку, соняшнику та інших олійних культур, а також цукровими буряками.

Автори законопроекту як аргументи "за" називали економію 6% обігових коштів при закупівлі продукції та зниження стимулів для оптимізації податкових зобов'язань - "скруток", стверджуючи, що загалом баланс у АПК не постраждає.

Згідно з даними агентства "Інтерфакс-Україна", ухвалення цього закону було критично сприйнято в Міжнародному валютному фонді.

Голова Верховної Ради підписав закон лише 19 січня і того самого дня направив на підпис президенту, у якого є два тижні на прийняття рішення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДПЗКУ від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків від продажу зернових за заниженими цінами

Мінфін оцінює ресурсний законопроект №5600 у 25-35 млрд грн доддоходів за рік

Закон про віртуальні активи набуде чинності не раніше ніж за півроку - НБУ

Фінплани-2021 виконають або перевиконають 9 із 10 членів AmCham в Україні - опитування

НБУ планує як пілотний проект у 2021 році виплатити зарплати працівникам Мінцифри в е-гривні

Гетманцев допускає збільшення дохідної частини проекту держбюджету-2022 завдяки перегляду макропрогнозу

ВР ухвалить ресурсний законопроект у другому читанні, лише питання часу - голова бюджетного комітету

Віртуальна місія МВФ розпочинає роботу в Україні

Нацбанк планує у 2023-2024 рр. запустити освітній центр "Музей грошей"

Частка нелегальних сигарет в Україні у лютому-травні 2021 року зросла до 15,9% - дослідження Kantar

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА