20:59 22.01.2021

DCH Ярославського оголосила конкурс з відбору директорів "Мотор Січ"

5 хв читати
DCH Ярославського оголосила конкурс з відбору директорів "Мотор Січ"

Група DCH Олександра Ярославського, яка разом із китайськими акціонерами ПАТ "Мотор Січ" (Запоріжжя) має намір провести позачергові збори акціонерів 31 січня, на присвяченому йому спеціальному сайті оголосила конкурсний відбір на керівні посади в ПАТ.

Зокрема, йдеться про директорів з розвитку та інвестицій, маркетингу і торгівлі, виробництва, з якості і сертифікації, із закупівель і логістики, з інфраструктури і будівництва, з економіки та фінансів, з корпоративних прав і правових питань, питань безпеки, соціального розвитку і зв'язків з громадськістю та з персоналу.

Пропонується подавати документи на конкурс до 21 березня, а сам відбір почати з 5 квітня цього року.

Як повідомлялося, Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські о-ви) китайських інвесторів і ТОВ "МС-4" (Харків) Ярославського в грудні заявили про скликання на 31 січня зборів акціонерів "Мотор Січ" і винесли на нього питання зміни спостережної ради та затвердження статуту в новій редакції. Паралельно вони домагаються в судах зняття арешту акцій. Остання спроба провести збори акціонерів 29 квітня 2020 року завершилася невдало, оскільки депозитарій відмовився скласти реєстр акціонерів.

"Позачергові збори 31 січня ініціюються і підтримуються акціонерами більш ніж 80% акцій "Мотор Січ", - наголошується в повідомленні ініціаторів зборів на створеному під нього спец сайті.

На ньому також розміщено відкритий лист власника Skyrizon Aircraft Holdings Limited Ван Цзина. Він стверджує, що з інвесторами з Китаю з 2015 року є акціонером "Мотор Січ", брав участь у зборах акціонерів і користувався правом голосу, а в 2016 році ці інвестори надали підприємству акціонерну позику під низький відсоток на $ 100 млн.

Цзин заявив про втрату довіри до менеджменту "Мотор Січ" і звинуватив його в порушенні прав акціонерів і перешкоджанні проведенню зборів з початку 2018 року, вважаючи, що причиною є отримання особистої вигоди.

Зі свого боку спочатку наглядова рада і рада директорів "Мотор Січ", а 15 січня і президент підприємства В'ячеслав Богуслаєв обвинуватили ініціаторів зборів у численних порушеннях закону і "спробі рейдерського захоплення" і заявили про намір відстоювати свої права, а також не допустити протизаконного втручання в діяльність підприємства.

Як повідомлялося, акції "Мотор Січ" перебувають під арештом з 2017 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у відкритій у липні 2017 року кримінальній справі. "Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року дотепер невстановлені особи серед нинішніх і колишніх посадовців і кінцевих бенефіціарів власників "Мотор Січ", діючи за попередньою змовою між собою з метою ослаблення держави шляхом руйнування зазначеного підприємства (...), здійснили низку угод купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи і виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації і знищення", - йдеться в ухвалі суду від 7 вересня 2017 року про арешт 41,00087% акцій, прийнятому за клопотанням СБУ.

У цій справі в січні 2021 року СБУ викликало на допит Ярославського як свідка.

За даними джерела в уряді, нині близько 75% акцій "Мотор Січ" вже належать групі китайських власників, і якась частина спірного пакета акцій є заставою з фінансування, наданого, зокрема, China Development Bank.

Про занепокоєння США продажем "Мотор Січ" китайським власникам заявив під час візиту до Києва наприкінці серпня 2019 року тодішній радник президента США з питань безпеки Джон Болтон. Наприкінці минулого року тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що США розраховують на нову операцію із залучення на "Мотор Січ" американського або іншого інвестора, щоб підприємство не було продане китайському покупцю. Згідно з інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", це питання також порушувалося під час візиту в Україну заступника держсекретаря США Стівена Бігана наприкінці серпня.

Акції "Мотор Січ" перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі.

"Досудове розслідування встановило, що з 2016 року до сьогодні невстановлені особи з числа нинішніх і колишніх посадовців і кінцевих власників бенефіціарів "Мотор Січі", діючи за попередньою змовою між собою з метою послаблення держави шляхом руйнування зазначеного підприємства (...), здійснили низку угод купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації та знищення", - зазначено у рішенні суду від 7 вересня 2017 року про арешт 41,00087% акцій, затвердженому за клопотанням СБУ.

Згідно з ним, до АМКУ на початку червня 2017 року надійшла заява від власника китайської компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd. і "Мотор Січі" про надання дозволу на концентрацію, згідно з якою цей громадянин Китаю через підконтрольні структури вже володіє зазначеними 41,00087%.

У судовому рішенні також ішлося, що продавцем був громадянин України, який володів безпосередньо 15,83% акцій ПАТ, а також 17,3113% його акцій через Business House Helena і 15,7% через ТОВ "Гарант Інвест", ТОВ "Гарант Альфа", ЗАТ "Торговий дім "Олена", СК "Мотор Гарант".

Спроби китайських інвесторів зняти арешт в українських судах завершилися безрезультатно.

Згідно зі звітністю "Мотор Січ", раніше її найбільшим акціонером-фізособою був почесний президент підприємства В'ячеслав Богуслаєв, який на той момент був народним депутатом. За даними системи розкриття інформації НКЦПФР, на кінець другого кварталу 2017 року єдиним акціонером із пакетом більше ніж 10% акцій була панамська Business House Helena - 17,3113%.

ПАТ "Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до більше ніж 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий доход "Мотор Січі" зріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА