Інтерфакс-Україна
13:33 25.01.2021

"Енергоатом" не вірить у наміри депутатів ухвалити закон про випуск ОВДП для погашення боргів перед атомниками

2 хв читати

Працівники ДП "НАЕК "Енергоатом" висловили сумнів у здатності та намірах Верховної Ради ухвалити закон про випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) із метою погашення боргів за електроенергію перед атомниками, йдеться у відкритому зверненні колективу компанії від 25 січня, підписаному в. о. президента НАЕК Петром Котіним та головою профспілкової організації компанії Олексієм Личем.

"Шановні народні депутати, "автори" законопроекту №4624 про випуск ОВДП для "Енергоатома". Вдячні вам за "турботу". Проте воліємо відмовитися грати з вами в наперстки. Подання законопроекту, за який ви насправді не збираєтеся голосувати, – це спроба відвернути увагу та обґрунтувати дерибан 10 млрд грн кредиту держбанків на користь "зеленої" генерації. Ми розуміємо: той шалений тиск на НКРЕКП та ДП "Гарантований покупець", який ви організували разом із вашими господарями, повинен принести результат. Інакше ви залишитеся без премії", ‒ йдеться в заяві.

Законопроект №4624 про внесення змін до держбюджету на 2021 рік із метою підтримки "Енергоатома" було зареєстровано у Верховній Раді 22 січня. Поки що текст документа не оприлюднено.

Наразі загальна дебіторська заборгованість НАЕК "Енергоатом" перевищує 24 млрд грн.

Як повідомлялося, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 16 січня наказала ДП "Гарантований покупець" спрямувати щонайменше 50% коштів, отриманих від НЕК "Укренерго" за рахунок залучення кредитів держбанків на 10,25 млрд грн, на погашення заборгованості перед ДП "НАЕК "Енергоатом".

Проте, згідно з попереднім проектом рішення на сайті регулятора, ДП "Гарантований покупець" мало кошти, отримані від ПрАТ НЕК "Укренерго" у рамках кредиту, наданого Ощадбанком, Укргазбанком та Укрексімбанком, спрямувати на погашення заборгованості, накопиченої в 2020 році перед виробниками електроенергії, окрім заборгованості перед виробниками ресурсу з альтернативних джерел.

Свою позицію Українська вітроенергетична асоціація, Українська асоціація відновлюваної енергетики та Європейсько-українське енергетичне агентство виклали в листі від 12 січня на адресу голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, а також, зокрема, голови центру вирішення спорів і переговорів Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірка Бушле, посла ЄС в Україні Матті Маасікаса, регіонального директора Світового банку в справах Східної Європи Арупа Банерджі, керуючого директора ЄБРР в країнах Східної Європи Маттео Патроне, регіонального керівника МФК у Білорусі, Молдові, Україні Джейсона Пеллмара.

Раніше низка бізнес-спільнот виступила категорично проти пропонованого рішення, наполягаючи на погашенні за рахунок цих коштів 40% боргів перед ВДЕ до 1 серпня 2020 року в сумі близько 9 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА