14:13 25.01.2021

ФДМ оскаржить рішення суду про скасування наказу визнання конкурсу з приватизації "Центренерго" у 2018 році таким, що не відбувся

2 хв читати
ФДМ оскаржить рішення суду про скасування наказу визнання конкурсу з приватизації "Центренерго" у 2018 році таким, що не відбувся

Фонд Держмайна України (ФДМУ) подасть апеляцію на рішення Господарського суду Києва, який скасував його наказ №1572 від 13 грудня 2018 року про визнання конкурсу з приватизації ПАТ "Центренерго" таким, що не відбувся, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у відомстві.

Госпсуд наприкінці минулого тижня повідомив про ухвалення такого рішення 12 січня 2021 року, але його текст поки що не внесено до бази Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як повідомлялося, ФДМ у жовтні 2018 року оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій ПАТ "Центренерго" за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Продаж було призначено на 13 грудня 2018 року. Конкурс мав відбутися за наявності щонайменше двох учасників, один із яких - іноземний. Про намір брати участь у конкурсі заявили шість компаній. З усіх претендентів документи з фінансовою гарантією подали лише ТОВ "Укрдонінвест" (Київ), бенефіціаром якого є Віталій Кропачов, і білоруське унітарне підприємство "Нафтобітумний завод", що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдеру "Інтерсервіс".

Віталій Трубаров, який був на той момент головою фонду, заявив про скасування конкурсу, оскільки подана учасниками документація не відповідала вимогам законодавства.

"Укрдонінвест" оскаржив це рішення ФДМ. Зокрема, у жовтні 2019 року компанія звернулася до Госпсуду Києва з проханням визнати недійсним наказ №1572 і зобов'язати ФДМ відновити конкурс і визнати компанію його учасником.

У січні 2020 року Госпсуд задовольнив заяву "Укрдонінвест" про забезпечення позову шляхом заборони Фонду здійснювати будь-які дії щодо здійснення приватизації "Центренерго" до набуття чинності судового рішення за результатами розгляду справи по суті про визнання недійсним наказу №1572, але вже 6 лютого він скасував заборону на дії з підготовки до приватизації генкомпанії.

Після низки самовідводів суддів та неодноразових перенесень розгляду справи засідання Госпсуду Києва щодо неї було призначено на 12 січня 2021 року.

"Центренерго" експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільних і 5 - газомазутних) на Вуглегірській, Зміївській і Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА