Інтерфакс-Україна
13:28 03.02.2021

ЄС очікує, що Україна відмовиться від локалізації у сфері держзакупівель

2 хв читати
ЄС очікує, що Україна відмовиться від локалізації у сфері держзакупівель

У Європейському Союзі очікують, що Україна відмовиться від ініціативи забезпечувати локалізацію при здійсненні державних закупівель, що суперечить Угоді про асоціацію, заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Украй важливе питання: ми очікуємо від української сторони, що вона утримається від ухвалення законодавства, яке не відповідає Угоді про асоціацію. Це стосується і пропозиції впровадити вимоги щодо локалізації у сфері державних закупівель", - сказав Маасікас на засіданні Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Як повідомлялося, 21 липня 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект №3739 про локалізацію, спрямований на розвиток машинобудування. Документ передбачає преференції при державних закупівлях з вимогою локалізації 25-40% виробництва в Україні з 2021 року з подальшим підвищенням іще на 15 п.п. з 2024 року.

Маасікас надіслав на адресу прем'єр-міністра Шмигаля і спікера парламенту Дмитра Разумкова листа, в якому висловив занепокоєність ініціативами уряду та парламенту про преференції українському машинобудуванню при держзакупівлях, які суперечать узятим Україною зобов'язанням у рамках СОТ. Крім того, ЄС вважає, що законопроект порушує принципи недискримінації, а з урахуванням пропонованого рівня локалізації до 60% фактично позбавляє іноземну продукцію можливості участі в держзакупівлях.

Пізніше Шмигаль заявив, що законопроект про локалізацію в чинній редакції не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також запевнив міжнародних партнерів у тому, що українське законодавство, зокрема проголосований у першому читанні законопроект про локалізацію, відповідатиме Угоді про асоціацію Україна-ЄС.

До другого читання до законопроекту подано понад 2 тис. поправок.

Україна приєдналася до Угоди СОТ про держзакупівлі (Government Procurement Agreement, GPA) у 2016 році, в результаті українські компанії формально отримали право брати участь у держзакупівлях 47 країн-членів GPA. Загальний обсяг ринку держзакупівель СОТ оцінює в $1,7 трлн щорічно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА