17:08 04.02.2021

Глава Міненерго України оцінює компенсації "зеленим" до 2029 року в $10-20 млрд

2 хв читати
Глава Міненерго України оцінює компенсації "зеленим" до 2029 року в $10-20 млрд

Завищений порівняно з ринковим тариф на енергію з відновлюваних джерел (ВДЕ) веде до значних і проблемних для України виплат інвесторам, які оцінюються в $10-20 млрд до 2029 року, заявив в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко в четвер.

"Якщо подивитися на різницю між "зеленим" тарифом і ринковою ціною, як мінімум зараз, і помножити це на консервативні оцінки виробництва з відновлюваних джерел, і помножити це на термін дії "зеленого" тарифу - до 2029 року, то розмір компенсації з державного бюджету інвесторам у "зелену" енергетику становитиме від 10 до 20 млрд доларів", - сказав він на обговоренні економічної стратегії до 2030 року.

Вітренко зазначив, що "зелений" тариф у рази перевищує ринкову ціну.

"Для такої країни, що розвивається, як Україна, $10-20 млрд - це значна сума, яка становить проблему", - наголосив він.

Глава Міненерго також розкритикував нинішню систему виплат через оператора енергосистеми "Укренерго", який не зацікавлений платити ВДЕ, оскільки їхнє нерівномірне вироблення створює йому додаткові проблеми. На думку Вітренка, такі виплати мають здійснюватися через держбюджет як за суспільне благо у вигляді чистої енергії.

Зі свого боку Юрій Кубрушко, керуючий партнер консалтингової компанії IMEPOWER, що працює, зокрема, на ринку "зеленої" енергетики, в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" назвав логічним повернення інвестицій з урахуванням вартості капіталу, зазначивши, що, за даними Bloomberg New Energy Finance, інвестори вклали $11 млрд у спорудження українських електростанцій, що працюють на ВДЕ.

"Це логічно і нормально, що ці інвестиції їм повертатимуться наступні десять років з урахуванням вартості капіталу. При цьому Україна отримала 8,5 ГВт сучасних станцій, які працюватимуть 20-25 років, а з 2030 року (після закінчення терміну РРА) вийдуть на відкритий ринок і сприятимуть зниженню ринкової ціни на електроенергію", - роз'яснив позицію Кубрушко.

На його думку, така сама ситуація спостерігатиметься під час спорудження будь-яких інших об'єктів енергетичної інфраструктури, враховуючи високу вартість капіталу в Україні.

"Інвестори вкладатимуть $100 млн, а повертати треба буде $150 млн, оскільки в Україні одна з найвищих вартостей капіталу в регіоні. Щоб змінити ситуацію, треба знижувати вартість капіталу, а отже, зменшувати ризики", - зазначив він, наголосивши водночас, що дії влади протягом останніх півтора року і невиконання взятих перед інвесторами зобов'язань цьому не сприяють.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДМЗ Ярославського відновив виробництво теплоізолюючих сумішей

Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом України в IV кв.-2021 на 1,9 млрд грн

Київ залучить EUR30 млн кредиту від ЄІБ для модернізації вуличного освітлення

Уряд Франції виділить по EUR70 млн на модернізацію водопостачання в Києві та Луганській області

Франція профінансує 85% суми контракту на EUR300 млн на постачання ДСНС пожежних автопідйомників

Аеропорт "Київ" може у 2023 р. закритися на 8-9 міс. на реконструкцію

Більше ніж половина експертів допускають можливість рецесії в Україні - опитування Фонду "Демініціативи"

"Укравтодор" планує за 2 роки відновити всю трасу від Сміли до Київської області

Кабмін пропонує обмежувати право виїжджати за кордон керівнику компанії з податковим боргом понад 1 млн грн - ресурсний законопроект

Біля Київради відбувається масова акція профспілок транспортників, демонстранти вимагають підвищення тарифів на проїзд до 25 грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА