Інтерфакс-Україна
18:10 04.02.2021

Глава Мінфіну України бачить потенціал нарощування обсягу двосторонньої торгівлі з Туреччиною до $10 млрд

2 хв читати
Глава Мінфіну України бачить потенціал нарощування обсягу двосторонньої торгівлі з Туреччиною до $10 млрд

Глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко бачить потенціал збільшення обсягу двосторонньої торгівлі з Туреччиною до $10 млрд порівняно з $3,7 млрд за січень-вересень 2020 року і $5 млрд у 2019-му.

"Обсяги товарообігу в 2019-му зросли на 22,3% порівняно з 2018 роком. 2020 рік для світу був складним через COVID-19. Але вже цього року ми розраховуємо на збільшення торгівлі", - сказав Марченко в інтерв'ю турецькому агентству "Анадолу".

Він уточнив, що Україна готова до поглиблення інтеграції у сфері фінансових послуг, агросектора, оборонно-промислового комплексу, однак про укладення угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) говорити поки що рано.

"За останній час переговори суттєво просунулися в частині тарифних і нетарифних обмежень, ввізних мит на товари і послуги. Продовжуємо переговори і пошук рішень, допустимих і вигідних для обох сторін. Очікуємо від турецької сторони позиції щодо лібералізації торгівлі товарами металургії та пропозицій про доступ на ринок товарів і послуг", - прокоментував міністр фінансів.

Що ж стосується співпраці в оборонно-промисловому комплексі, то Україна готова до спільного виробництва літаків на основі ДП "Антонов", зазначив він.

"Ми готові до спільного виробництва літаків на технологічній основі ДП "Антонов", а також авіаційних силових агрегатів на базі інноваційної компанії "Івченко-Прогрес". Україна вдячна президенту Турецької Республіки, а також топ-менеджменту компанії Baykar Makina, які в критичний для нашої країни час посилили нас ударними БПЛА Bayraktar. Цей контракт вивів глибину нашого партнерства на стратегічний рівень, значно посиливши оборонний потенціал України", - зазначив Марченко.

За його словами, наступним кроком стане спільне виробництво ударного БПЛА Akinci з двигуном української компанії "Івченко-Прогрес".

"Нині в рамках цього проекту розробляють проект локалізації виробництва в Туреччині та Україні. Знаю, там не всі питання вирішено повним обсягом, але впевнений, що сторони знайдуть прийнятне для всіх рішення", - наголосив міністр фінансів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ціни на свинину можуть знизитися через низький купівельний попит

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

Ціни на свинину та борщовий набір у квітні істотно виросли, подешевшали яйця та зелень

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА