18:10 04.02.2021

Глава Мінфіну України бачить потенціал нарощування обсягу двосторонньої торгівлі з Туреччиною до $10 млрд

2 хв читати
Глава Мінфіну України бачить потенціал нарощування обсягу двосторонньої торгівлі з Туреччиною до $10 млрд

Глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко бачить потенціал збільшення обсягу двосторонньої торгівлі з Туреччиною до $10 млрд порівняно з $3,7 млрд за січень-вересень 2020 року і $5 млрд у 2019-му.

"Обсяги товарообігу в 2019-му зросли на 22,3% порівняно з 2018 роком. 2020 рік для світу був складним через COVID-19. Але вже цього року ми розраховуємо на збільшення торгівлі", - сказав Марченко в інтерв'ю турецькому агентству "Анадолу".

Він уточнив, що Україна готова до поглиблення інтеграції у сфері фінансових послуг, агросектора, оборонно-промислового комплексу, однак про укладення угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) говорити поки що рано.

"За останній час переговори суттєво просунулися в частині тарифних і нетарифних обмежень, ввізних мит на товари і послуги. Продовжуємо переговори і пошук рішень, допустимих і вигідних для обох сторін. Очікуємо від турецької сторони позиції щодо лібералізації торгівлі товарами металургії та пропозицій про доступ на ринок товарів і послуг", - прокоментував міністр фінансів.

Що ж стосується співпраці в оборонно-промисловому комплексі, то Україна готова до спільного виробництва літаків на основі ДП "Антонов", зазначив він.

"Ми готові до спільного виробництва літаків на технологічній основі ДП "Антонов", а також авіаційних силових агрегатів на базі інноваційної компанії "Івченко-Прогрес". Україна вдячна президенту Турецької Республіки, а також топ-менеджменту компанії Baykar Makina, які в критичний для нашої країни час посилили нас ударними БПЛА Bayraktar. Цей контракт вивів глибину нашого партнерства на стратегічний рівень, значно посиливши оборонний потенціал України", - зазначив Марченко.

За його словами, наступним кроком стане спільне виробництво ударного БПЛА Akinci з двигуном української компанії "Івченко-Прогрес".

"Нині в рамках цього проекту розробляють проект локалізації виробництва в Туреччині та Україні. Знаю, там не всі питання вирішено повним обсягом, але впевнений, що сторони знайдуть прийнятне для всіх рішення", - наголосив міністр фінансів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА