Інтерфакс-Україна
14:43 10.02.2021

ДТЕК має намір запустити перші пілотні проекти із "зеленого" водню до кінця року

2 хв читати
ДТЕК має намір запустити перші пілотні проекти із "зеленого" водню до кінця року

ДТЕК має намір до кінця поточного року запустити пілотні проекти із виробництва "зеленого" водню, повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

"Зелений" водень - це напрям, де ми хочемо бути лідерами. Ми працюємо над тим, щоб перші пілотні проекти з'явилися до кінця 2021 року", - сказав Тімченко на прес-конференції в Academy DTEK у середу.

Він також зазначив, що орієнтовно у квітні поточного року ДТЕК готується представити energy storage потужністю 1 МВт й обсягом 1,5 МВт-год, монтаж якої наразі триває на майданчику Запорізької ТЕС.

За словами топ-менеджера, вартість цього проекту становить приблизно $1 млн, але через неврегульованість питання розвитку систем накопичення у компанії немає розуміння його окупності. "Нам важливо не тільки технологічно, а й регуляторно опрацювати це питання. Що це - послуга чи електроенергія, на якому ринку це продавати? Сподіваємося, пройдемо все це з "Укренерго" та НКРЕКП", - сказав Тімченко.

Він зазначив, що, якщо пілотний проект виявиться успішним, то наступним проектом компанії буде будівництво energy storage 50 МВт.

При цьому Тімченко наголосив, що пріоритетом для компанії є саме будівництво систем накопичення з прив'язкою до сонячної і вітрогенерації, а не високоманевренна генерація на газі.

Як повідомлялося, "ДТЕК" уклав контракт з американською компанією Honeywell на постачання літій-іонної системи накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 1,5 МВт-год.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Доля угод продажів у бізнес-класі на первинному ринку столиці зросла до 20% у 2025 р

Мережа "ТАНО" відмовилася від "схеми" зі 144 ФОПів і стала єдиним платником ПДВ – Гетманцев

Перші 1,5 тис. родин подали заявки на житлові ваучери для переселенців з ТОТ - Кулеба

Держстимулювання на 259 млн грн одержали ще п'ять індустріальних парків

Заброньовано 1,2 з 2,2 млн куб. м/добу потужностей на постачання газу Трансбалканським маршрутом в Україну у грудні

Уряд шукає технологічне рішення для детінізації економіки та працює з держбанками для поліпшення ситуації щодо кредитування бізнесу

Мінекономіки проводить оцінку "Національного кешбеку" для зміни умов програми у 2026р. - Соболев

Прифронтові регіони потребують дієвих інструментів для підтримки економіки територій – мер Харкова

МХП у сезоні-2025 вирощував картоплю на 110 га та отримав врожайність 39 тонн/га

Уряд погодив створення ІП "Діоніс Енерго Еко парк" в Житомирській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА