07:58 15.02.2021

Вітренко: Видобутий в Україні газ не експортується, а йде на потреби українців

2 хв читати
Вітренко: Видобутий в Україні газ не експортується, а йде на потреби українців

Видобутий в Україні газ має низьку собівартість і не експортується, а йде на потреби українців, заявив виконувач обов'язків міністра енергетики України Юрій Вітренко.

"Ті, хто розбирається, знають, що ми (державна компанія "Укргазвидобування" - ІФ) видобуваємо і відпускаємо приблизно стільки ж товарного газу, скільки споживає населення як напряму, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення", - сказав Вітренко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Він наголосив, що собівартість приблизно 2,6 гривні, тобто в 2-3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платять українці. "Потрібно ще враховувати тариф на передачу. Але в принципі у будь-якому разі собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна", - зазначив Вітренко.

За його словами, видобутий в Україні газ не експортується, а йде на потреби населення.

Вітренко додав, що виникає питання, чому не продавати газ для населення за собівартістю.

"Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не може сплачувати навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати", - сказав він.

"Далі. Є податки. І є оператор ГТС, який обслуговує труби високого тиску. Це теж витрати. Тому, якщо буде працювати "Нафтогаз" тільки по собівартості, "Нафтогаз" тоді не буде сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а "Нафтогаз" практично весь прибуток сплачує якраз в бюджет – здається, 95%, – то й не буде грошей у держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону", - пояснив чиновник.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА