Інтерфакс-Україна
13:00 15.02.2021

Аеродром аеропорту "Київ" планується реконструювати до 2025 року

2 хв читати
Аеродром аеропорту "Київ" планується реконструювати до 2025 року

Аеродром Міжнародного аеропорту "Київ" ім. І. Сікорського ("Жуляни") реконструюють у 2021-2025 роках, випливає з розпорядження Київської міської держадміністрації (КМДА).

Документ №184 від 8 лютого оприлюднено на сайті КМДА.

Згідно з розпорядженням, у столиці розпочинаються роботи з масштабної реконструкції аеродрому КП МА "Київ", яка включає подовження злітно-посадкової смуги (ЗПС) на 500 м (до 2810 м), будівництво нових руліжних доріжок, перонів, світлосигнального обладнання тощо.

На сайті аеропорту зазначено, що проект передбачає підвищення класу аеродрому і дасть змогу заходити на посадку повітряним суднам по мінімуму CAT II категорії ІКАО.

"Реконструкція аеродрому дасть змогу приймати літаки з більшою, ніж зараз, пасажиромісткістю, типу Airbus A321, отже, дасть змогу скоротити кількість рейсів за умов збільшення пасажиропотоку", - йдеться в повідомленні.

Перший етап цього проекту, як повідомляє аеропорт, - розробка проектно-кошторисної документації щодо об'єкта. Джерело фінансування цієї стадії проекту - гроші КП МА "Київ". Подальше фінансування робіт із реконструкції аеродрому здійснюватиметься за рахунок бюджетних або залучених коштів. Точний обсяг коштів, необхідних для здійснення реконструкції, та їхні джерела буде визначено після завершення етапу проектування.

Як повідомлялося, Київська міськрада вже ухвалила рішення про надання аеропорту "Київ" ім. Ігоря Сікорського земельної ділянки 0,25 га в постійне користування для реконструкції ЗПС. Питання про надання ще двох земельних ділянок площею 13 га перебуває на розгляді.

Наразі аеропорт займає територію площею 265 га, має одну злітно-посадкову смугу завдовжки 2310 м і завширшки 45 м.

Як повідомлялося, Міжнародний аеропорт "Київ" ім. Ігоря Сікорського в 2020 році обслужив 704,5 тис. пасажирів, що в 3,72 разу менше, ніж 2019 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна відтермінує активний відбір газу з ПСГ ще на 7-10 днів завдяки відновленню імпорту з Польщі – ексміністерка енергетики

Запущено в роботу після ремонту останній 9-й енергоблок АЕС на контрольованій Україною території

Мінрозвитку розпочало розробку Концепції розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту

Працівники "Запоріжсталі" закликають не підвищувати тарифи на вонтажні перевезення, бо це вдарить по конкурентоспроможності

Київ спрямував 548 млн грн на безперебійне водопостачання й водовідведення до 2026 року

Аграрії зібрали 37,6 млн т зернових та 14,7 млн т олійних – на 16,7% та 21,2% менше, аніж на цю дату торік

Німеччина вносить EUR60 млн у Фонд підтримки енергетики України - Свириденко

Улютін виступає за запровадження добровільної накопичувальної пенсійної системи, а не обов'язкової

Закон про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту планується ухвалити у 2025 році

Уряд працює над відновленням Дорожнього фонду, але з включенням в нього залізниці та міського транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА