17:41 15.02.2021

ЄБА просить відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

2 хв читати
ЄБА просить відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликала спікера парламенту Дмитра Разумкова і народних депутатів відкликати ухвалений у першому читанні законопроект №3959-1 про запровадження кримінальної відповідальності за шахрайство з податком на додану вартість (ПДВ), оскільки побоюється можливих зловживань.

"Редакція законопроекту, зокрема, дає змогу розпочати кримінальне переслідування керівництва компаній лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку", - зазначила ЄБА в релізі в понеділок.

Експерти наголошують, що пропоновані поправки до законодавства дадуть змогу порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки.

"Наразі законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акта документальної перевірки, і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатися встановленими до моменту проходження всіх процедур такого акта", - нагадують експерти асоціації.

На їхню думку, запропоновані законопроектом зміни дають змогу широко трактувати дії платників податків щодо "надання завідомо неправдивих відомостей" з боку слідчих органів та залишають великий простір для зловживань і тиску з боку держорганів. Для захисту інтересів і відшкодування ПДВ бізнесу доведеться йти до суду.

"На переконання бізнесу, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес", - наголосила ЄБА.

В асоціації також нагадали про спроби внести відповідну норму до закону про Бюро економічної безпеки (БЕБ), проте у фінальній версії їх не залишилося.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА