17:41 15.02.2021

ЄБА просить відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

2 хв читати
ЄБА просить відкликати законопроект про кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликала спікера парламенту Дмитра Разумкова і народних депутатів відкликати ухвалений у першому читанні законопроект №3959-1 про запровадження кримінальної відповідальності за шахрайство з податком на додану вартість (ПДВ), оскільки побоюється можливих зловживань.

"Редакція законопроекту, зокрема, дає змогу розпочати кримінальне переслідування керівництва компаній лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку", - зазначила ЄБА в релізі в понеділок.

Експерти наголошують, що пропоновані поправки до законодавства дадуть змогу порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки.

"Наразі законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акта документальної перевірки, і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатися встановленими до моменту проходження всіх процедур такого акта", - нагадують експерти асоціації.

На їхню думку, запропоновані законопроектом зміни дають змогу широко трактувати дії платників податків щодо "надання завідомо неправдивих відомостей" з боку слідчих органів та залишають великий простір для зловживань і тиску з боку держорганів. Для захисту інтересів і відшкодування ПДВ бізнесу доведеться йти до суду.

"На переконання бізнесу, такі норми законопроекту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес", - наголосила ЄБА.

В асоціації також нагадали про спроби внести відповідну норму до закону про Бюро економічної безпеки (БЕБ), проте у фінальній версії їх не залишилося.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА