Інтерфакс-Україна
18:32 15.02.2021

Україна потребує стриманого дефіциту держбюджету-2022 - думка

2 хв читати
Україна потребує стриманого дефіциту держбюджету-2022 - думка

Україна потребує стриманого дефіциту державного бюджету на 2022 рік, так індикатор Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо встановлення цього показника на рівні 3,5% ВВП порівняно з пропонованими Мінфіном 4-4,5% ВВП наступного року виглядає цілком органічно, вважає заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії (ЦЕС) Марія Репко.

"Стриманий дефіцит потрібен насамперед Україні та її народу, щоб потім не платити відсотки за боргами і не шукати екстрено кошти на їх повернення. Борги варто утримувати на помірному рівні", - сказала Репко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"А такі борги створюються саме за рахунок високих бюджетних дефіцитів і щедрої роздачі держгарантій за позиками інших суб'єктів", - зазначила експерт.

При цьому подальші переговори з МВФ будуть нелегкими й емоційно, і по суті розбіжностей, додала вона.

Водночас, на думку Репко, Україна може відчути проблеми з фінансуванням лише у вересні 2021 року.

"Ми відчуємо проблеми, лише коли підійде до кінця термін погашення значних зовнішніх боргів - у вересні 2021 року. До цього Україні доведеться визначитися зі стратегією їх фінансування: за підтримки МВФ із дешевими грошима інших партнерів або самостійно на ринку. І там сподіватися на продовження м'якої політики ФРС і ЄЦБ, які підштовхують попит на активи країн, що розвиваються", - пояснила експерт ЦЕС.

Як повідомлялося, глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман повідомив у суботу про завершення роботи місії щодо першого перегляду програми stand-by, яка тривала з кінця минулого року, без рекомендації про виділення другого траншу. За його словами, необхідні додаткові дискусії та суттєвіший прогрес з боку України.

Ухвалення цього банківського законопроекту раніше було зазначено однією з умов надання другого траншу. Однак, крім цього, за даними агентства "Інтерфакс-Україна", необхідне ухвалення закону про Вищу раду правосуддя, прогрес в антикорупційній сфері, відмова від повернення до регулювання цін в енергосекторі, а також велика ясність щодо держбюджету-2022 та аудиту COVID-фонду.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Масштабну приватизацію дуже важливо поєднати з пенсійною реформою – секретар Ради з підтримки підприємництва Каціон

Жолнович відзначила успішну роботу ПФУ

Рахункова палата просить аграріїв долучитися до опитування щодо гуманітарного розмінування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА