Інтерфакс-Україна
14:42 16.02.2021

Обговорення з МВФ вирішення проблем в енергосекторі триває - глава Міненерго

2 хв читати
Обговорення з МВФ вирішення проблем в енергосекторі триває - глава Міненерго

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжують обговорювати можливі шляхи подолання проблем в енергосекторі, Україна підтверджує зобов'язання скасувати обмеження ціни на газ для населення після березня і для теплокомуненерго в режимі спецобов’язків (ПСО) - після квітня, повідомив в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

"Обговорення не припинялося: ми обговорювали різні підходи та різні вирішення тих проблем, які накопичилися в електроенергетиці та газовому секторі", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у кулуарах форуму Ukraine 30 у Києві у вівторок.

Торкаючись впровадженого до кінця березня обмеження ціни на електроенергію в 1,68 грн/кВт-год, Вітренко повідомив, що остаточне рішення з цього питання ще напрацьовується. "Щодо електроенергії ми ще напрацьовуємо механізми, що робити на найближче майбутнє і на більш довгостроковий період. Обговорюємо з тим самим МВФ", - зазначив глава Міненерго.

За його словами, для ТКЕ також напрацьовуються рішення для їх стабільного розвитку після скасування режиму ПСО: "Щоб тарифи до кінця року точно не збільшувалися і щоб потім ми теж не бачили якогось надзвичайного зростання".

Коментуючи свою заяву про те, що після скасування з квітня обмеження ціни газу для населення в 6,99 грн/куб. м він не подорожчає до кінця року, Вітренко уточнив, що йдеться про річний продукт, багато що залежить від активних дій уряду.

"За певних умов і певних активних дій уряду можна зробити так, щоб ринковим способом ринкова ціна такого річного продукту не перевищувала 6,99. Ми бачимо для цього реальні можливості", - наголосив керівник Міненерго.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів постановою №25 від 18 січня 2021 року впровадив граничну ціну на газ для населення 6,99 грн/куб. м (з урахуванням ПДВ, плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи) в лютому-березні 2021 року шляхом розширення карантинної постанови №1236 від 9 грудня 2020 року.

Для можливості встановлення граничної ціни на природний газ уряд вніс його до переліку соціально значущих товарів, затверджених постановою №341 від 22 квітня 2020 року.

Наприкінці квітня минулого року Кабмін продовжив до 1 травня 2021 року покладання на НАК "Нафтогаз України" спеціальних обов’язків із продажу природного газу виробникам теплової енергії. Ціна розраховується з урахуванням змін котирувань на європейських газових хабах. Зокрема, минулого тижня "Нафтогаз" повідомив, що в січні-2021 ціна збільшилася на 20,1% порівняно з груднем 2020 року - до 7 тис. 331,45 грн/тис. куб. м (без урахування ПДВ і витрат на транспортування).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІнГЗК "Метінвесту" продовжує простій через неконкурентоспроможну собівартість продукції на цільових експортних ринках

Кабмін перенаправив 2,8 млрд грн на розвиток мережі та утримання доріг загального користування

Відомості про призначення з 14 травня нових керівників "Укрнафти" та "Укртатнафти" з’явилися в реєстрах

Єврокомісія скоротить квоти на імпорт українських кукурудзи, цукру, меду і м'яса птиці

МХП на Сумщині в сезоні-2025 впроваджує органічну систему живлення на 15 тис. га

"Астарта" завершила весняну посівну-2025, засіяно 146 тис. га яровими культурами

Україна та США підписали додаткові угоди до угоди щодо корисних копалин

Україна за 4 міс. зменшила експорт ЗРС у тонах на 10% і на 21% у валюті

Ціни е/е для промисловості в першій декаді травня збільшилися проти квітня на 20% – ексміністерка енергетики

ICU спільно з "Уліс" створює інвестфонд нерухомості "Уліс.Ворохта" на 200 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА