16:38 18.02.2021

В енергосистемі України з'явилися перші ознаки стабілізації - оперативні дані

2 хв читати
В енергосистемі України з'явилися перші ознаки стабілізації - оперативні дані

В українській енергосистемі в середині поточного тижня почали з'являтися перші ознаки, що свідчать про майбутню стабілізацію роботи галузі в плані зниження дефіциту електроенергії та вугілля на складах ТЕС.

Як повідомила Всеукраїнська енергетична асамблея (ВЕА) на своїй сторінці у Facebook у четвер, зокрема, 18 лютого вперше за останні три місяці було зафіксовано приріст запасів вугілля з 300 до 304 тис. тонн в умовах максимального споживання е/е в енергосистемі 17 лютого з початку місяця на рівні 23,4 МВт.

Ще один позитивний чинник ‒ збільшення виробництва е/е на ГЕС та ГАЕС завдяки щедрим снігопадам у лютому та підвищенню водності Дніпра.

"Пішла "вода". Навантаження "Укргідроенерго" вночі - 450 МВт. На пік - 3600 МВт. Якщо вода прогнозується "великою" ‒ час думати, як уникнути "несумісних режимів" у нічний час", ‒ зазначають у ВЕА.

У свою чергу, як заявив цього тижня голова правління ПрАТ "НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, у другій половині березня - квітні дефіцит е/е в українській енергосистемі зміниться її профіцитом завдяки збільшенню запасів вугілля, ремонту енергоблоків ТЕС і збільшенню виробництва е/е на електроустановках із відновлюваними джерелами енергії.

Згідно з прогнозом граничних значень імпорту електроенергії в Об'єднану енергосистему України (ОЕС) з Білорусі та Росії на 22-28 лютого НЕК "Укренерго", імпорт е/е досягне своїх мінімальних граничних значень 27-28 лютого на рівні 200-600 МВт потужності залежно від часу доби.

За даними ДП "Оператор ринку", середньозважена ціна е/е на ринку "на добу наперед" в ОЕС у період з 15 до 19 лютого знизилася з 1799,22 до 1617,42 грн/МВт-год.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА