11:50 22.02.2021

Транзит газу через Україну знизився до мінімуму за рік на тлі сильної відлиги в Європі та морозів у Росії

2 хв читати
Транзит газу через Україну знизився до мінімуму за рік на тлі сильної відлиги в Європі та морозів у Росії

Транзит російського природного газу через Україну зазнав падіння до мінімуму за останні 12 місяців на тлі рекордної відлиги в Європі.

Після морозного фронту "Звір зі сходу 2" Європу накрила хвиля небувало теплого повітря. Від початку минулого тижня температура зростає, і в середу цього тижня очікується стрибок температури до майже літнього рівня. Спека в Європі грає на руку "Газпрому", оскільки в ці самі дні в Сибіру, на Уралі та в Поволжі стоять суворі морози, що збільшують споживання газу всередині Росії.

За перші 16 днів лютого прокачування газу через Україну було стабільним із середнім рівнем у 119 млн куб. м на добу. Потім розпочалося поступальне зниження об'ємів: 95 млн кубометрів 17 лютого, потім два дні транзит був на рівні 88-87 млн куб. м, а за газову добу 20 лютого прокачування знизилося до 67 млн куб. м (номінація на прокачування на понеділок передбачає подальше зниження об'єму).

Цей об'єм є мінімальним за останній рік. Менше газу через Україну "Газпром" прокачував у січні 2020 року, коли товарні потоки (напередодні завершення старого транзитного контракту та складних переговорів щодо укладення нового) були налаштовані на найгірший сценарій із припиненням транзиту.

При цьому на лютий у "Газпрому" на довгостроковій і короткостроковій основі законтрактований транзит на 124,2 млн куб. м (110 млн куб. м в добу - довгострокове бронювання і 14,2 млн куб. м в добу - бронювання на місячній основі).

Поведінка транзитних потоків свідчить, що наразі пріоритетом для газівників є витрата запасів газу з підземних сховищ. "Газпром" саме 20 лютого різко збільшив витрату газу зі сховищ у Німеччині.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА