Інтерфакс-Україна
19:05 22.02.2021

Україна станом на 22 лютого експортувала 31 млн тонн зернових і зернобобових культур

2 хв читати
Україна станом на 22 лютого експортувала 31 млн тонн зернових і зернобобових культур

Темпи експорту з України зернових і зернобобових на рівні в 31 млн тонн станом на 22 лютого відповідають закріпленій у зерновому меморандумі динаміці.

Про це на зустрічі з агроасоціаціями повідомив заступник міністра економіки, розвитку торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, посилаючись на дані Державної фіскальної служби (ДФС).

"За нашими розрахунками за збереження наявних темпів експорту поточного маркетингового року ми вийдемо на показники, зазначені в меморандумі. Нині пшениці експортовано 76,1% запланованого обсягу. Показники експорту з кукурудзи - 55% запланованого, що відповідає сезонним тенденціям минулого року", - прокоментував заступник міністра.

Згідно з даними ДФС, станом на 22 лютого Україна експортувала 13,3 млн тонн пшениці, серед якої продовольча пшениця становила 8,9 млн тонн, а кукурудзи на зовнішні ринки було поставлено 13,2 млн тонн.

Мінекономіки також повідомило, що за даними Укргідрометцентру 92% озимих культур на початок зими перебували в хорошому стані, а зволоження 80% засіяних площ перебуває на достатньому рівні. Також збережено достатній ресурс вологи на весняний період.

Як повідомлялося, 25 січня Мінекономіки й учасники зернового ринку визначили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 маркетинговий рік (МР) у розмірі 24 млн тонн. Раніше в зерновому меморандумі на нинішній МР, підписаному в серпні минулого року, містилася узгоджена позиція з експорту пшениці й жита на рівні відповідно 17,5 млн тонн і 16 тис. тонн.

Мінекономіки також спрогнозувало у лютому 2021 року зниження обсягів експорту зернових з України в 2020/21 МР до 45,4 млн тонн на 20,5% порівняно з попереднім МР, зокрема скорочення експорту пшениці на 14,6% - до 17,5 млн тонн, кукурудзи - на 22,4%, до 23,5 млн тонн і ячменю на 23,8% - до 3,82 млн тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА